Jak odnowić stół drewniany? Renowacja stołu KROK PO KROKU

2022-04-18 10:55

W zrób to sam pokazujemy, jak odnowić stół drewniany. Pamiętaj, że renowacja stołu nie jest trudna, a stary stół znaleziony na strychu, kupiony okazyjnie na aukcji lub na targu staroci zazwyczaj potrzebuje metamorfozy. Pomalowany i ładnie odnowiony będzie się wyróżniał we wnętrzu. Sprawdź, jak to zrobić.

Renowacja drewnianych mebli nie jest trudna, a te stare mają swój niezaprzeczalny urok. Jeśli je odnowimy, stają się dodatkowo niepowtarzalne. A to ważne w wystroju domu. Co więcej, tanio wykorzystujemy użyte już materiały, a więc postępujemy przyjaźnie dla środowiska. W zrób to sam pokazujemy, jak odnowić stół drewniany. Z renowacją krok po kroku zapoznacie się dokładnie w galerii zdjęć u góry lub tutaj: KLIKNIJ >>>

Renowacja stołu - potrzebne materiały:

  • papier ścierny gramatura 60, 120, 240
  • płaski pędzel
  • środek do mycia drewna
  • zmywak, rękawice gumowe
  • biała lakierobejca

Jak odnowić stary stół drewniany?

Sprawdź, jak samodzielnie odnowić stary stół. Do pomalowania stołu użyliśmy lakierobejcy. Pamiętaj, że malowana lakierobejcą powierzchnia stwardnieje dopiero po trzech-czterech dniach od nałożenia ostatniej warstwy. Dlatego też należy uważać i przed upływem tego czasu nie stawiać na stole ciężkich przedmiotów.

Patynowanie mebli: metody postarzania mebli drewnianych!

Zobacz WIDEO: Woskowanie mebli drewnianych

Zobacz WIDEO: jak usunąć starą farbę z drewnianego mebla?

Często pierwszym krokiem renowacji mebli jest usuwanie starej farby z powierzchni. Zobacz, jak to zrobić - obejrzyj przygotowany przez nas instruktaż WIDEO krok po kroku.

 

Więcej inspiracji:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Czerwiec rozpoczyna się Dniem Dziecka, więc w numerze spełniamy marzenia małego domownika - urządzamy pokój, pokazujemy ładne meble i zabawki.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie czerwiec okładka na SG