Zrób to sam: jesienne dekoracje z liści. Jak zrobić jesienny bukiet? Instrukcja krok po kroku

2023-09-26 11:57

Chociaż kwiaty w wazonie to dekoracja, która sprawdzi się o każdej porze roku, możesz przystroić swój dom bukietem z... liści. Te o tej porze roku mają wiele różnych kolorów, dzięki czemu wykonana przez ciebie dekoracja będzie niepowtarzalna! Jak zrobić jesienny bukiet? Instrukcja pomoże przejść ci przez ten proces bez żadnego kłopotu!

Spis treści

  1. Jak zrobić jesienny bukiet? Oto lista materiałów:
  2. Jak zrobić jesienny bukiet z liści? Instrukcja krok po kroku

Jeśli lubisz kolory jesieni i samodzielne wykonane jesienne dekoracje, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Pokażemy ci jak samodzielnie wykonać jesienny bukiet z różyczkami z barwnych liści KROK PO KROKU!

Jak zrobić jesienny bukiet? Oto lista materiałów:

Aby zrobić jesienny bukiet z liści, przygotuj:

  • liście klonu
  • taśmę izolacyjna
  • nożyczki
  • patyczki
  • sznurek jutowy
  • słój
Jesienny bukiet z liści
Autor: Patrycja Malitka Efekt końcowy!

Jak zrobić jesienny bukiet z liści? Instrukcja krok po kroku

KROK 1: Po pierwsze zbierz pęk pięknych, kolorowych liści. Pamiętaj, że najłatwiej wykonać bukiet z liści nieprzesuszonych, dlatego najlepsze do tego typu prac są liście świeżo zebrane. Postaraj się również, aby liście były różnej wielkości, ponieważ umożliwi ci to wykonanie większych i mniejszych "różyczek".

KROK 2: Rozłóż liść klonu na płaskiej powierzchni. Następnie złóż liść na pół tak, by jego górna część stykała się z dolną, czyli z ogonkiem. Tak złożony liść zroluj, tworząc środek kwiatka ("różyczki").

Kolejny liść, odrobinę większy, złóż na pół, połóż na jego środku poprzednio zrolowany liść i zacznij formułować go na kształt wachlarza. W taki sposób dokładaj kolejne liście, aż do uzyskania pożądanej wielkości kwiatka.

KROK 3: Jeśli uznasz, że kwiatek jest już wystarczająco duży, jego koniec zwiąż sznurkiem. Następnie umieść w nim patyczek, a ten z kolei oklej taśmą izolacyjną. Kolory taśmy mogą być różne dla uzyskania większej różnorodności kolorystycznej w wazonie.

KROK 4: Stary słój może posłużyć jako oryginalny wazon. Umieść w wazonie wykonane jesienne "różyczki", dodając do bukietu kilka luźnych liści i gałązki głogu. Możesz również na dno wazonu wrzucić kilka szyszek, żołędzi, gałązek głodu i liści, nadając kompozycji bardziej jesiennego wyrazu. Bukiet jest gotowy! Prawda, że proste?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jesienna dekoracja na drzwi z plastrów drewna. Jak zrobić?

Odróżnisz pawlacz od tapczanu? Rozwiąż quiz o mieszkaniach w PRL-u

Pytanie 1 z 10
Pawlacz to...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE