ZRÓB TO SAM: zasłona z zimowym motywem

2015-01-13 16:41

Chcesz zmienić białą zasłonę w zimową dekorację do salonu, gabinetu czy pokoju dziecka? Wystarczy kupić farby do tkanin i w kilka chwil zmienić aranżację wybranego pomieszczenia! Sprawdźcie jak krok po kroku zrobić samodzielnie zasłonę z zimowym motywem!

Zasłona z zimowym motywem
Autor: Bernard Białorucki

Dekoracje do domu i mieszkania możemy wykonać samodzielnie. Większość z nich jest bardzo łatwa do zrobienia i nie zajmie nam wiele czasu. Każdy z nas ma w domu gładką, białą zasłonę. Jeśli do tej pory niechętnie ją wykorzystywaliście - pora to zmienić i zamienić ją w kotarę z zimowym motywem!

Zasłona z zimowym motywem: instrukcja krok po kroku!

Do przygotowania zasłony z zimową dekoracją potrzebne nam będą: gładka zasłona, farba akrylowa metaliczna czarna i srebrna (lub inna farba do tkanin), arkusz grubej folii, nożyczki, nóż, ołówek, mały wałek z kuwetą, pędzle i oczywiście folia malarska. Kiedy wszystkie elementy są już przygotowane możemy przystąpić do wykonania zimowej dekoracji na zasłonie. Wybieramy tkaninę, biorąc pod uwagę fakt, że na grubszym materiale wzór będzie bardziej widoczny. Z grubej folii wycinamy dowolny kształt, może to być choinka czy gwiazdka. Po rozłożeniu folii malarskiej rozkładamy na niej zasłonę. Jeśli wzory mają być symetryczne odrysujmy je wcześniej ołowkiem. Kolejnym krokiem jest przygotowanie farby, którą musimy przelać do kuwety. Do zasłony przykładamy szablon i przy pomocy małego wałka nakładamy na wzór farbę. Po jej nałożeniu przekładamy szablon i powtarzamy czynność. Po wyschnięciu farby materiał prasujemy i możemy powieść w oknie. W ten prosty sposób samodzielnie przygotujemy dekorację do mieszkania, która z pewnością spotka się z uznaniem naszych bliskich!

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE