ZRÓB TO SAM: romantyczna dekoracja stołu. Proste pomysły

2017-02-09 17:21

Szukasz pomysłu na kolację? Radzisz sobie w kuchni, ale nie wiesz jak udekorować stół? Zobacz proste w wykonaniu dekoracje, które idealnie sprawdzą się na urodzinach dziecka, ale także romantycznym tête-à-tête. Zapewniamy - zrobione z sercem zachwycą twoich najbliższych!

Czerwone i różowe świece, serca to dobry duet nie tylko na Walentynki. Wybraliśmy kilka pomysłów na dekoracje stołu, które szybko zrobisz w domu. Niektóre z nich możesz przygotować tuż przed kolacją, a inne wymagające czasu warto zaplanować wcześniej.

ZRÓB TO SAM: pomysły na romantyczną dekorację stołu

Pewnie masz w domu lampiony na świece, wazony, ale w mało romantycznej kolorystyce. Zobacz jak łatwo i szybko przerobić butelki na różowe wazony, ozdobić słomki do drinków, a z kwiatów ułożyć serce.

•    Świecznik
Do zrobienia świecznika potrzebne będą tylko: metalowe naczynie, kilka wąskich ale wysokich świec oraz różowe lub czerwone, szklane, dekoracyjne koraliki – kupisz je w sklepach z dodatkami do wnętrz, w kwiaciarniach lub  marketach budowlanych w dziale z roślinami. Wystarczy wsypać szklane ozdoby do metalowego naczynia i włożyć świece – koraliki utrzymają je w pionie.
•    Lampion na świece
Lampion ze świecą stanie się akcentem budującym romantyczny nastrój, jeśli ozdobisz go papierową, różową lub czerwoną opaską  z okolicznościową dekoracją, wydrukowaną na domowej drukarce.
•    Kolorowe serca
Do przygotowania papierowych serc potrzebne będą tylko kolorowy papier i nożyczki.  Dzięki złożeniu papieru na pół przed wycięciem serca,  powstanie dekoracja z efektem 3D. Serca możesz ułożyć na stole, możesz też umieścić je (przypinając szpilkami) w ramce – w ten sposób dekoracja przetrwa znacznie dłużej.
•    Jak nie kolacja to romantyczne śniadanie we dwoje
Śniadanie zyska romantyczną oprawę dzięki samoprzylepnym literkom, które kupisz w sklepie papierniczym. Literki od, których zaczynają się wasze imiona wystarczy przykleić do skorupek ugotowanych jajek. Możesz też udekorować podstawki, zawiązując na nich wstążki lub rafię.

Czytaj też: Kolacja na walentynki: co przygotować. Przepisy na kolację we dwoje


•    Romantyczne ozdoby drinków
Prosta i szybka do zrobienia ozdoba słomki do zdrowego smoothie lub drinka: wytnij wąski pasek różowego papieru. Uformuj w kształcie serca - złóż pasek na pół, końcówki zawiń do środka i sklej. Dziurkaczem zrób dwie dziurki, przez które wsuniesz słomkę.
•    Różowe i czerwone wazoniki
Potrzebne będą małe, szklane słoiki po jogurtach lub buteleczki po sokach dla dzieci oraz czerwona, różowa i biała farba kredowa. Pomaluj buteleczki od środka – dzięki temu pozostaną błyszczące na zewnątrz - czerwoną i różową farbą. Białą farbą namaluj na szkle serca. Pozostaw do wyschnięcia. Wazoniki najładniej wyglądają zestawione po kilka sztuk razem, z białymi kwiatkami w srodku.
•    Kwiatowe serce
Do małych kieliszków włóż pojedyncze kwiatki, z krótko przyciętymi łodyżkami – na tyle, by ponad naczynie wystawał tylko kwiat. Pamiętaj, żeby pąki były już rozwinięte. Naczynia z kwiatkami ustaw jedno przy drugim, tak by utworzyły serce.
•    Życzenia na tablicy
Idealne na święto zakochanych, który można celebrować cały dzień. Już rano zostaw, ukochanej osobie, wiadomość na własnoręcznie przygotowanej tablicy – wystarczy ramka do oprawiania zdjęć z „plecami” z płyty  MDF lub pilśniowej, pomalowanej czarną farbą tablicową.

Zobacz też: farba tablicowa nie tylko na ścianie