Patchwork na ścianie: dekoracja z tapet ZRÓB TO SAM

2017-09-28 17:28
dekoracja ścian tapety
Autor: Marcin Czechowicz Dekoracja ścian z kawałków tapet

W zrób to sam przedstawiamy ciekawy pomysł na dekorację ściany: patchwork. Zobaczcie, jak wykonać dekorację z różnych kawałków tapety. Wymaga to uwagi i wyczucia, tak by efekt końcowy był zadowalający. Kawałkami tapety możemy ozdobić np. wybrany fragment ściany.

W naszym cyklu zrób to sam tym razem pomysł na dekorację ścian - patchwork na ścianie. Do wykonania patchworku wybieramy tapety ścienne o pokrewnej kolorystyce lub podobnych wzorach. Na większej powierzchni ściany niektóre mogą się powtarzać. Warto ponumerować poszczególne kwadraty, by ułatwić sobie pracę.

Patchwork na ścianie: potrzebne materiały

  • kawałki tapet
  • szablon z tekturki o wym. 20x20 cm
  • nóż do tapet lub nożyczki
  • klej do tapet
  • pędzel do kleju

Patchwork z tapet krok po kroku

Na ścianie zaznaczamy ołówkiem górną granicę wyklejanki. Wycinamy według szablonu kawałki tapet. Na podłodze układamy kompozycję z wyciętych kwadratów (nasz patchwork ścienny). To najlepszy moment na dopracowanie zestawień kolorystycznych, wybranie optymalnego sąsiedztwa dla poszczególnych ścinków tapet.

Następnie smarujemy klejem każdy wycięty kawałek tapety. Także ten, który fabrycznie jest już z klejem. Naklejamy dekoracyjne kawałki tapety wzdłuż narysowanej linii z 3-milimetrową zakładką. To margines bezpieczeństwa na wypadek krzywej ściany. Wygładzamy, przecieramy delikatnie ściereczką. Dekoracyjna ściana patchwork gotowa!

..  Tapety 3D, czyli modna ściana w trzech wymiarach >>>

..  Fototapety: hit czy kit? Sprawdź, jak je wybierać >>>

dekoracja ścian tapety
Autor: Marcin Czechowicz

Tapety na ścianę: GALERIE ZDJĘĆ

Tapety na ścianę na dobre wróciły do łask. Wszędzie, gdzie się pojawią, zapewniają wspaniały efekt dekoracyjny. Co więcej, są na tyle zróżnicowane pod względem materiałów, że świetnie sprawdzą się także w pomieszczeniach wilgotnych – kuchni czy łazience. Najpiękniejsze tapety znajdziesz w naszych galeriach zdjęć!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Letnie leniuchowanie - w numerze podpowiedzi, jak urządzić i wyposażyć salon pod chmurką. W ABC stylu angielska łazienka - podobną możesz mieć u siebie.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Lipiec 2022