Zrób to sam: nietuzinkowe półki ścienne z szuflad KROK PO KROKU

2015-01-09 19:57

W poradniku zrób to sam pokazujemy, jak wykonać nietuzinkowe półki ze starych szuflad. Wyrzucając starą szafkę, wyjmij z niej szuflady i zamień je w półki ścienne do przedpokoju, salonu czy sypialni. Możesz je oszlifować i pomalować albo po prostu ozdobić kawałkiem tapety i wyposażyć w nowe gałki, które posłużą za wieszaki. 

Spis treści

  1. Zrób to sam: przygotuj materiały
  2. Zrób to sam instrukcja: jak zrobić półki ze starych szuflad

W naszym cyklu zrób to sam pokazujemy pomysł na oryginalne półki ścienne, które bez trudu można wykonać samodzielnie. Półki - modne kubiki - zrobione są ze starych szuflad. Ten odcinek zrób to sam spodoba się osobom, które lubią przeróbki mebli.

Zrób to sam: przygotuj materiały

Do wykonania półek ściennych ze starych szuflad potrzebne ci będą:

  • 2 szuflady,
  • 2 gałki do drzwiczek,
  • arkusz tapety lub dekoracyjny papier,
  • 4 wkręty z koszulkami i odpowiednie wiertło,
  • wiertarko-wkrętarka lub wiertarka i śrubokręt,
  • nóż do papieru i linijka oraz klej (na przykład wikol)

Zrób to sam instrukcja: jak zrobić półki ze starych szuflad

1. Nasza instrukcja zrób to sam jest bardzo prosta. Jeśli masz zapomnianą, starą szafkę z szufladami daj jej drugą szansę. Na początku dokładnie oczyszczamy szuflady.2. Następnie przycinamy tapetę lub papier dekoracyjny (na wymiar dna).3. Wykręcamy stare gałki. Jeśli nowe mają śruby o większej średnicy, w szufladach należy nawiercić odpowiednio większe otwory.4. Otwory nawiercamy także na dnie szuflad. Posłużą one do powieszenia półek na ścianie.5. Ustalamy położenie szuflad na ścianie i zaznaczamy miejsca do nawiercenia w niej otworów.6. Szuflady przykładamy do ściany, a w otwory w ich dnie wkładamy wkręty i wkręcamy je przy pomocy wkrętarki lub śrubokrętu.7. Dno szuflad wykładamy przyciętym na wymiar arkuszem tapety lub papieru, a następnie dokładnie go przyklejamy. Dzięki temu główki wkrętów nie będą widoczne.Nasze oryginalne półki są gotowe!

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE