Zrób to sam: nietuzinkowe półki ścienne z szuflad KROK PO KROKU

2015-01-09 19:57

W poradniku zrób to sam pokazujemy, jak wykonać nietuzinkowe półki ze starych szuflad. Wyrzucając starą szafkę, wyjmij z niej szuflady i zamień je w półki ścienne do przedpokoju, salonu czy sypialni. Możesz je oszlifować i pomalować albo po prostu ozdobić kawałkiem tapety i wyposażyć w nowe gałki, które posłużą za wieszaki. 

Spis treści

  1. Zrób to sam: przygotuj materiały
  2. Zrób to sam instrukcja: jak zrobić półki ze starych szuflad

W naszym cyklu zrób to sam pokazujemy pomysł na oryginalne półki ścienne, które bez trudu można wykonać samodzielnie. Półki - modne kubiki - zrobione są ze starych szuflad. Ten odcinek zrób to sam spodoba się osobom, które lubią przeróbki mebli.

Zrób to sam: przygotuj materiały

Do wykonania półek ściennych ze starych szuflad potrzebne ci będą:

  • 2 szuflady,
  • 2 gałki do drzwiczek,
  • arkusz tapety lub dekoracyjny papier,
  • 4 wkręty z koszulkami i odpowiednie wiertło,
  • wiertarko-wkrętarka lub wiertarka i śrubokręt,
  • nóż do papieru i linijka oraz klej (na przykład wikol)

Zrób to sam instrukcja: jak zrobić półki ze starych szuflad

1. Nasza instrukcja zrób to sam jest bardzo prosta. Jeśli masz zapomnianą, starą szafkę z szufladami daj jej drugą szansę. Na początku dokładnie oczyszczamy szuflady.2. Następnie przycinamy tapetę lub papier dekoracyjny (na wymiar dna).3. Wykręcamy stare gałki. Jeśli nowe mają śruby o większej średnicy, w szufladach należy nawiercić odpowiednio większe otwory.4. Otwory nawiercamy także na dnie szuflad. Posłużą one do powieszenia półek na ścianie.5. Ustalamy położenie szuflad na ścianie i zaznaczamy miejsca do nawiercenia w niej otworów.6. Szuflady przykładamy do ściany, a w otwory w ich dnie wkładamy wkręty i wkręcamy je przy pomocy wkrętarki lub śrubokrętu.7. Dno szuflad wykładamy przyciętym na wymiar arkuszem tapety lub papieru, a następnie dokładnie go przyklejamy. Dzięki temu główki wkrętów nie będą widoczne.Nasze oryginalne półki są gotowe!