Zrób to sam: kolorowa półka z drewna do pokoju dziecka i nastolatka!

2022-04-19 0:52

Kolorowa półka jako wywołująca uśmiech dekoracja ściany. Barwy, które wybierzesz mogą  być nasycone albo pastelowe – wszystko zależy od tego co Ci w duszy gra. Dzięki temu dopasujesz półkę zrobioną metodą ZRÓB TO SAM do wystroju każdego wnętrza. Zobacz jakie to proste!

Spis treści

  1. Zrób to sam:  co będzie potrzebne?
  2. Jak zrobić kolorową półkę z drewna?
  3. Kolorowa półka jako dekoracja ściany

Taką półkę z drewnianych desek, zrobi nawet początkujący majsterkowicz. Do jej wykonania nie potrzebujesz ani specjalistycznych narzędzi elektrycznych, ani drogich materiałów. Jej zaletą jest to, że to ty wybierasz jej kolorystykę, tak żeby idealnie pasowała w aranżacji wnętrza.

Zrób to sam:  co będzie potrzebne?

•    3 drewniane półki tej samej długości•    32 szt. drewnianych kulek, z otworem w środku•    3 metry kolorowej liny żeglarskiej (grubość zależy o wielkości otworów w drewnianych kulkach)•    Farby w sprayu w różnych kolorach •    Karton – nieco dłuższy od półek•    Wkręty do drewna•    Gazety, stare wiadro, folia, drewniane szpadki (patyki) •    Wiertarka•    2 metalowe kółka i haki ścienne

Kolorowa półka metodą ZRÓB TO SAM
Autor: agencjafree/living4media

Jak zrobić kolorową półkę z drewna?

1.    Zabezpiecz gazetami i folią powierzchnię i podłogę w miejscu, w którym będziesz malować deski i kulki farbą w sprayu. 2.    Pomaluj zewnętrze boki desek – do każdej użyj innego koloru farby. Pozostaw do wyschnięcia. Rada: Brzegi pomalujesz równo przykładając  karton do drewna. Pamiętaj by zawsze malować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu!3.    Pomaluj drewniane kulki. Rada: By zrobić to szybko i równo wystarczy nanizać kulki na drewniane szpadki, położyć je na wiadrze (pojemniku) wyłożonym gazetami. Pomalowane z każdej strony kulki pozostaw na wiadrze do wyschnięcia. 4.    Wywierć otwory – po cztery w każdej desce – najlepiej we wszystkich naraz, tak były dokładnie w tych samych miejscach. 5.    Przetnij linę na pół.6.    Przeciągnij jedną z lin przez otwór  w desce. Następnie załóż na linę 4 kulki każdą, w innym kolorze, i następną deskę. Powtórz czynności z drugą i trzecią.7.    Załóż metalowe koło, na którym zawiesisz półkę na ścianie i uformuj pętlę z liny. Powtórz wszystkie czynności z zakładaniem drewnianych kulek i półek przewlekając linę przez sąsiednie otwory w półkach (wzdłuż krótszego boku). Po założeniu ostatniej półki zawiąż pod nią mocne supły na końcach liny. 8.    Wszystkie czynności powtórz z drugą połową  liny.9.    Kiedy półka jest gotowa owiń wszystkie końcówki liny, poniżej węzłów, kolorową taśmą, która zabezpieczy je przed rozdwajaniem i zniszczeniem. Półka jest gotowa do powieszenia na ścianie.

Zobacz też: Lampa kula w orientalnym stylu. ZRÓB TO SAM

Kolorowa półka jako dekoracja ściany

Kolorowa półka z drewnianych desek ozdobiona równie barwnymi kulkami pasuje do pokoju dziecka. Ułożysz na niej ulubione misie czy kolorowe książeczki. Półka świetnie sprawdzi się także jako dekoracja ściany w pokoju nastolatka lub w mieszkaniu osoby wybierającej żywe kolory i proste rozwiązania.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE