ZRÓB TO SAM: jak zrobić WIANEK na drzwi z bloga Addicted to Crafts

2013-10-07 16:28
wianek montaz
Autor: blog Addicted to Crafts

Na blogu Addicted to Crafts znaleźliśmy piękne i misterne DIY - wianek na drzwi! Zobacz, jak zrobić wianek z papieru. To ozdobne zrób to sam okazało się dość proste do wykonania, a autorki bloga podzieliły się pomysłem. Jak zrobić dekoracyjny wianek na drzwi: instrukcja krok po kroku!

Autorki bloga Addicted to Crafts prezentują u nas swoje DIY - piękny, kwiatowy wianek na drzwi. Zachwyciło nas to misterne Zrób to sam, a sam pomysł i wykonanie uważamy za znakomity! Tym bardziej, że robienie wianka odbyło się z miłym, mruczącym pomocnikiem, którego wkład pozostaje wprost nioceniony. Zobacz, jak zrobić wianek z papieru.

Kwiatowy wianek może zdobić drzwi, okno lub po prostu wisieć na ścianie. Pomysłów na kolorystykę i wykorzystanie go we wnętrzach jest wiele. Przeczytajcie instrukcję, jak zrobić wianek i DIY.

DIY: wianek na drzwi - materiały

Do zrobienia wianka potrzebujemy:

  • papier ozdobny,
  • narysowany kształt dowolnych kwiatów  
  • kabaszony,
  • klej/my użyłyśmy do decoupage,
  • nożyczki,
  • wianek ze styropianu, wikliny lub tektury,
  • pistolet z klejem/jeśli ktoś nie ma można kwiaty przyczepić do wianka szpilką, jeśli jest ze styropianu lub przyszyć do wiklinowego pokrytego materiałem.

DIY: jak zrobić wianek - krok po kroku

1. Wycinamy ze wzoru dwa rozmiary kwiatków, które pasują do naszego wianka. Większy zewnętrzny i mniejszy wewnętrzny. Jeśli chcecie bardziej "puszyste" kwiaty, możecie wyciąć ich 3 lub więcej.  

Kartkę najlepiej jest złożyć na kilka części, żeby w tym samym czasie wyciąć potrzebną ilość kwiatków.

W ten sam sposób wycinamy mniejszy kwiatek. My wybrałyśmy do tego inny papier, ale dowolność jest pełna.


2. Robimy środki, czyli do kabaszonów przyklejamy klejem fragment ozdobnego papieru.

3. Formowanie kwiatków - płatki musimy "wywinąć" nożyczkami, żeby z płaskiego kwiatka powstał taki wygięty jak na poniższych zdjęciach. Wywijamy zarówno mały, jak i większy kwiatek.

4. Całość sklejamy klejem, albo prosimy kota, żeby za nas to zrobił.


5. Kwiatki w dowolnej odległości od siebie przyklejamy/przyszywamy/przytwierdzamy do wianka:)

6. I wianek na drzwi gotowy!Więcej świetnych inspiracji znajdziecie na blogu:

www.addictedtocraftsblog.blogspot.com

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Letnie leniuchowanie - w numerze podpowiedzi, jak urządzić i wyposażyć salon pod chmurką. W ABC stylu angielska łazienka - podobną możesz mieć u siebie.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Lipiec 2022