Zrób to sam: jak zrobić lampę według projektu Ingo Maurera

2013-04-02 15:37 Karolina Klepacka
lampa
Autor: Mariusz Bykowski Zrób to sam: pomysł jak zrobić dizajnerską lampę.

W zrób to sam pomysł jak zrobić lampę, która inspirowana jest projektem lampy Zettel’z znanego projektanta Ingo Maurera. Zobacz jak zrobić lampę z kartek: prosto, ale z pomysłem.

W zrób to sam prezentujemy pomysł jak zrobić lampę, którą zdobią kartki papieru. Zainspirował nas niezwykły żyrandol Ingo Maurera – jednego z najsłynniejszych twórców oświetlenia. Zettel’z, bo o tej lampie mowa, pojawiła się na rynku w 1997 r. i szybko podbiła świat designu. Skąd wzięła się tak duża popularność tego żyrandola-instalacji, na którym zamiast rzędu kryształów wiszą kartki przypięte spinaczami? To zasługa łamiącego stereotypy, ale bardzo prostego pomysłu. Wykonane z wysokiej jakości japońskiego papieru kartki są „kloszem” lampy poruszającym się pod wpływem ruchu powietrza.

Zrób to sam: jak zrobić lampę

W zrób to sam przedstawiamy pomysł na stworzenia swojej osobistej wersji lampy. Pokazujemy, jak zrobić lampę wg nowatorskiego projektu Ingo Maurera. Ta lampa szybko zyskał status ikony designu i stał się obiektem marzeń miłośników pięknych wnętrz. Potrzebne materiały do zrobienia lampy: siatka aluminiowa szer. 750 mm; oprawa żarówki z kablem; mała żarówka; plastikowy pojemnik, np. wkład do znicza bez wosku (wosk można rozpuścić w garnku z gorącą wodą); pręty gwintowane (10-15 szt.); cienki drut; śruby i nakrętki; klej typu „Kropelka”; spinacze drewniane do bielizny.

lampa
Autor: Mariusz Bykowski Zrób to sam: pomysł jak zrobić dizajnerską lampę.