Zrób to sam: jak przenieść ulubioną fotografię na tkaninę?

2017-10-06 10:19

Lubisz samodzielnie wykonywać dodatki do domu albo prezenty dla najbliższych? Mamy pomysł jak zrobić oryginalne poszewki na poduszki ozdobione ulubioną fotografią. Pokazujemy KROK PO KROKU jak przenieść zdjęcie z komputera na tkaninę!

Spis treści

  1. Zrób to sam: dekoracyjna poduszka z fotografią
  2. Sposób wykonania: jak przenieść fotografię na tkaninę?
  3. Pomysły na wykorzystanie tkanin z wprasowanym wzorem

Dodatki do domu wykonane samodzielnie są gwarancją oryginalnego wystroju mieszkania - nikt nie będzie miał identycznych. Poduszka z fotografią ulubionych roślin lub krajobrazu  może też być prezentem niespodzianką dla najbliższej osoby.  W naszym ZRÓB TO SAM zobaczysz jak szybko i łatwo wykonasz oryginalną dekorację do domu lub prezent.

Zrób to sam: dekoracyjna poduszka z fotografią

Potrzebne będą:•    fotografia w wysokiej rozdzielczości•    drukarka lub ploter•    papier do przenoszenia wydruków na tkaniny•    bawełniana tkanina: biała lub jasna; tkanina nie może być elastyczna!•    żelazko•    ostre nożyczki

Czytaj też: Malowanie wzorów na zasłonach

DIY: jak przenieść fotografię na tkaninę
Autor: agencjafree/living4media

Sposób wykonania: jak przenieść fotografię na tkaninę?

1.    Wybierz lub zrób zdjęcie ulubionych kwiatów, widoku, pupila, koniecznie w wysokiej rozdzielczości2.    Wydrukuj fotografię po lewej (białej, niezadrukowanej liniami) stronie papieru do przenoszenia wydruków na tkaniny wybierając ustawienie: „papier transferowy” lub jeśli nie ma takiej opcji „papier normalny” w najwyższej możliwej rozdzielczości3.    Pozostaw wydruk na około 30 minut do wyschnięcia4.    Przytnij papier z wydrukowanym motywem z 5 milimetrowym zapasem5.    Przygotuj tkaninę: powinna być gładka: wyprasowana, wolna od zagnieceń i fałd (tkanina nie może być elastyczna) 6.    Wprasuj żelazkiem, rozgrzanym do najwyższej możliwej temperatury, bez nawilżania, fotografię  w tkaninę. Prasuj ruchami okrężnymi, przez ok. 40-60 sekund, na stole lub podłodze, zabezpieczonych kilkoma ściereczkami. Wprasuj całą fotografię, łącznie z krawędziami7.    Pozostaw tkaninę do wystudzenia, ściągnij papier płynnym ruchemBezpieczeństwo:- dzieci mogą wykonywać wydruki i prasować tylko pod opieką osób dorosłych. - przestrzegaj zaleceń producentów: papieru transferowego, żelazka i drukarki- pierz lewostronnie, nie pierz chemicznie i nie wybielaj, wiruj delikatnie (korzystaj z programu do tkanin delikatnych)

 Czytaj też: Zrób to sam: dekoracyjny koszyk w stylu skandynawskim

DIY: jak przenieść fotografię na tkaninę
Autor: agencjafree/living4media

Pomysły na wykorzystanie tkanin z wprasowanym wzorem

Wybrane wzory najlepiej jest wprasowywać w sztywne tkaniny bawełniane, płótno lub len. Nie elastyczne. Możesz z nich uszyć poszewki na poduszki, obrus, serwety, nawet zasłony. Elementy jednowarstwowe, których nie odwrócisz do prania na lewą stronę umieść w specjalnej siatce – zapobiegniecie to tarciu tkaniny z nadrukiem o inne i ścieraniu się wprasowanego wzoru.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE