ZRÓB TO SAM: jak przenieść samodzielnie grafikę na tkaninę KROK PO KROKU

2015-05-08 19:30

Lubisz oryginalne wzory na poszewkach, torbach na zakupy albo innych dodatkach dekoracyjnych? Masz zdolności manualne i lubisz DIY? Jeśli marzysz o tym by Twój ulubiony motyw lub wzór znalazł się na tkaninie, na którą codziennie patrzysz lub którą chętnie nosisz, pokażemy Ci - KROK PO KROKU - jak to zrobić samodzielnie!

Spis treści

  1. Przeniesienie grafiki na tkaninę: KROK PO KROKU
  2. Instrukcja wykonania dodatków dekoracyjnych: KROK PO KROKU

Własnoręcznie wykonane dodatki dekoracyjne są nie tylko wyjątkowe i oryginalne, ale też ich wykonanie sprawia wiele przyjemności. Jeśli lubisz oryginalne i własnoręcznie przygotowane prezenty dla bliskich sprawdź koniecznie jak KROK PO KROKU przenieść na tkaninę ulubioną grafikę, aforyzm lub rysunek domowego pupila. Własnoręcznie udekorowana lniana torba na zakupy, poszewka dekoracyjna lub zasłona to świetny pomysł na prezent dla bliskich. Chcąc mieć pewność, że wybrany motyw utrzyma się na dłużej? Wybierz grafikę o wyraźnych, ciemnych konturach. Sprawdź koniecznie naszą galerię KROK PO KROKU.

Przeniesienie grafiki na tkaninę: KROK PO KROKU

Do wykonania przeniesienia grafiki na tkaninę metodą DIY potrzebne nam będą:

- grafika z drukarki laserowej (wyłącznie do jednokrotnego wykorzystania); jeśli nasza grafika zawiera napisy, pamiętajmy o zrobieniu odbicia lustrzanego!- naturalna tkanina (len, bawełna), na którą przenosimy grafikę,- tekturka (jeśli tkanina jest jasna i delikatna),- CarPlan – kosmetyk do pielęgnacji samochodu,- waciki kosmetyczne,- łyżeczka do herbaty,- ołówek,- nożyczki, - taśma malarska, - rękawiczki jednorazowe.

Sonda
Czy trzymasz rośliny w łazience?

Instrukcja wykonania dodatków dekoracyjnych: KROK PO KROKU

KROK 1: Odrysuj kartkę z grafiką na tkaninie, odetnij nadmiar materiału z zapasem ok. 1cm.

KROK 2: Przyłóż ją stroną zadrukowaną do tkaniny.

KROK 3: Grafikę razem z tkaniną ułóż na stole, taśmą malarską przyklej je z trzech stron (by móc sprawdzać jakość odbicia i poprawić w razie potrzeby). Uważaj by taśma nie zakryła fragmentów grafiki.

KROK 4: Spryskaj płatek kosmetyczny płynem (wcześnie załóż koniecznie rękawiczki ochronne).

KROK 5: Zwilż wacikiem (nie może być zbyt mokry) fragment grafiki i natychmiast zacznij pocierać łyżeczką. Sukcesywnie powtarzaj czynność, sprawdzając co jakiś czas, czy rysunek dobrze się odbił.

KROK 6: Kiedy skończysz, delikatnie podnieś kartkę ze wzorem.

KROK 7: Tkaninę z przeniesioną grafiką uprasuj, aby resztki płynu odparowały, a nadruk się utrwalił. Gotowy materiał można prać w temperaturze do 30 stopni i prasować.

Zobacz WIDEO: Jak przenieść zdjęcie na drewnianą deskę

Zrób to sam: obrazek one line art – łatwa i efektowna dekoracja DIY
Nasi Partnerzy polecają