Zawieszki z ziarna dla ptaków, czyli co zamiast karmnika!

2022-01-11 9:55

Jak mądrze i estetycznie dokarmiać ptaki zimą? Jeśli chcesz zrobić prawdziwą frajdę wróblom i sikorkom, zajrzyj do naszego cyklu ZRÓB TO SAM. Pokażemy Wam jak samodzielnie wykonać zawieszki z ziarna dla ptaków KROK PO KROKU!

Zawieszki z ziarna dla ptaków
Autor: Patrycja Malitka KROK 11: Wypełnij foremki papką z ziarenek.

Spis treści

  1. ZAMIAST KARMNIKA! Zawieszki z ziarna dla ptaków: materiały
  2. Zawieszki z ziarna dla ptaków: KROK PO KROKU

Lubicie piec ciasteczka i macie mnóstwo foremek do ich wyrobu, ale postanowienia noworoczne nie pozwalają Wam na codzienne wypieki. Wykorzystajcie foremki i zróbcie zawieszki z ziarna dla ptaków. ZRÓB TO SAM a my KROK PO KROKU podpowiemy ci jak wykonać zawieszki z ziarna dla ptaków.

ZAMIAST KARMNIKA! Zawieszki z ziarna dla ptaków: materiały

Materiały potrzebne do wykonania zawieszek z ziarna dla ptaków:

żelatyna, szklanka gorącej wody,szklanka ziarnka słonecznika łuskanego,szklanka płatków owsianych,szklanka ziaren zbóż,słomka,foremki,nożyczki,tasiemka,miseczka.

Zawieszki z ziarna dla ptaków: KROK PO KROKU

Zawieszki z ziarna dla ptaków KROK 1

Do miseczki wlej kubek gorącej wody, na tyle gorącej, by rozpuścić w niej żelatynę. Następnie odstaw rozpuszczoną żelatynę na kilka minut do momentu, aż żelatyna będzie nadal płynna, ale już nie gorąca.

Zawieszki z ziarna dla ptaków KROK 2

Do ostudzonej żelatyny wsyp wszystkie ziarenka, którymi chcesz nakarmić ptaki. Oprócz tych, które zaproponowaliśmy możesz dodać gotowaną kaszę jaglaną, kaszę gryczaną, pęczak oraz orzechy. Wymieszaj wszystkie składniki tak, by konsystencja była zwarta.

Zawieszki z ziarna dla ptaków KROK 3

Przygotuj miejsce na którym będziesz układać foremki wypełnione ziarnami. Może to być blaszka wyłożona papierem do pieczenia. Ułóż foremki na blaszce i wypełnij je papką z ziarenek. Nie przejmuj się jeśli z foremek zacznie wypływać żelatyna. Po stężeniu jej wystarczy ją odciąć od foremki. Słomkę potnij na kilka kawałków i umieść je w każdy środek foremki. Dzięki temu łatwiej będzie przewiązać tasiemkę w zawieszce.

Zawieszki z ziarna dla ptaków KROK 4

Po stężeniu żelatyny, wyjmij z foremek zawieszki. Przewiąż tasiemkę przez dziurki po słomce. Gotowe!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE