Wazon ceramiczny w stylu skandynawskim ZRÓB TO SAM

2017-09-12 9:51

Zobacz jak wykonać biały wazon ceramiczny w stylu skandynawskim! Modny wazon z ceramiki, który zachwyci stylem i genialnie wpasuje się w skandynawską aranżację Twojego wnętrza, dzięki naszej instrukcji wykonasz samodzielnie w domu - bez żadnych specjalistycznych sprzętów i narzędzi.

Spis treści

  1. Ceramiczny wazon ZRÓB TO SAM: materiały
  2. Ceramiczny biały wazon: KROK PO KROKU

Modne dodatki do wnętrz w stylu skandynawskim możemy także wykonać samodzielnie w domu, oszczędzając pieniądze, organizując sobie fenomenalny pretekst do frajdy i satysfakcję z wykonanej pracy! Nam szalenie spodobała się idea ceramicznego wazonu z ceramicznych, nieregularnych kółek, które bez problemu wykonasz w domu. Zobacz jak samodzielnie DIY wykonać modny wazon w stylu skandynawskich ze zwykłych materiałów - znajomi nie uwierzą, że "nie kupny"!

Ceramiczny wazon ZRÓB TO SAM: materiały

Do wykonania ceramicznego wazonu w stylu skandynawskim potrzebne będą:

- wysoki słój,- biała farba (np. kredowa) lub farba w spray'u,- masa ceramiczna (np. biała lub grafitowa glina, która po wypaleniu zyskuje piękną, kremowobiałą barwę),- szkliwo ceramiczne (w małym pudełeczku, do nanoszenia pędzelkiem),- suszarka,- prasa do ciasta (zastąpisz ją zwykłym wałkiem do ciasta),- okrągła wycinarka do ciastek (lub np. skuwka od lakieru do włosów),- klej na gorąco,- papier ścierny.

Ceramiczny biały wazon: KROK PO KROKU

KROK 1

Po pierwsze przygotuj podstawę białego wazonu - pomaluj słój. W zależności od tego, czy dysponujesz białą farbą kredową czy farbą w spray'u, pomaluj pędzlem lub rozpyl farbę z puszki bezpośrednio na słój tak, by szczelnie pokryła przezierny charakter szkła. Pamiętaj przy tym, aby zabezpieczyć przestrzeń wokół słoja, by niepotrzebnie nie zabrudzić jej rozpylaną farbą.

KROK 2

Przygotuj masę ceramiczną (modelarską) i rozwałkuj do grubości ok. 2 mm. Następnie za pomocą foremki do ciastek wytnij z tak przygotowanego "placka" odpowiednią liczbę kółek (nasz słój zaabsorbował ok. 100 sztuk ceramicznych kółek).

KROK 3

W zależności od tego, jaki surowiec wybrałeś, wypal wycięte kółka w rekomendowanej temperaturze bądź pozostaw do wyschnięcia przez kilka dni (np. z masy modelarskiej). Jeśli wyschnięte kółka nie uzyskały pożądanego odcienia bieli, pomaluj je jeszcze farbą kredową lub od razu pokryj szkliwem do ceramiki lub lakierem nabłyszczającym (jachtowym). Poczekaj, aż dokładnie przeschną.

KROK 4

Tak przygotowane ceramiczne kółka przytwierdzamy (w kierunku od spodu słoika w górę) "na zakładkę" do pomalowanego uprzednio słoika za pomocą pistoletu z klejem na gorąco. W tym momencie widać, że warto pokryć słoik i kółka tym samym kolorem białej farby - wówczas całość wygląda bardzo spójnie, jakby z jednego kawałka gliny. Ceramiczne kółka możemy przykleić do dowolnej wysokości, zgodnie z własnym gustem. Gotowe!

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE