Trzy sposoby na wykorzystanie torebek po herbacie w domu

2021-12-26 21:36
Jak usunąć osad z herbaty
Autor: WiroKlyngz / Getty Images

Zużyte torebki po herbacie - wydawać by się mogło, że ich miejsce jest w koszu na śmieci. Nic bardziej mylnego! Znamy trzy sposoby na wykorzystanie torebek po herbacie. Pomogą nam one w codziennych porządkach, dzięki nim pozbędziemy się brzydkich zapachów i nawieziemy rośliny! Obejrzyjcie materiał wideo i zobaczcie jak wykorzystać zużyte torebki po herbacie!

Pijesz ulubioną herbatę, a torebkę z fusami wyrzucasz? Nie musisz tego robić. Zużyte torebki z herbatą można ponownie wykorzystać. Mamy na to trzy sposoby, które ułatwią obowiązki domowe. 

Trzy sposoby na wykorzystanie torebek po herbacie

Pierwszym sposobem na wykorzystanie niechcianej zawartości torebek z herbatą jest nawożenie roślin. Herbata doskonale sprawdza się w roli nawozu, który zasili w sezonie nasze rośliny. Przesadzając roślinę wystarczy, że ułożymy torebką po herbacie na dnie doniczki, zakrywając otwór. Herbata spełni dwie ważne funkcję: odżywi roślinę i zapobiegnie wyciekaniu z doniczki wody.

Zużyte torebki po herbacie pomogą również pozbyć się brzydkich zapachów. Doskonałym przykładem jest nieprzyjemny zapach kociej kuwety. Wystarczy, że położymy w niej kilka zużytych, ale wysuszonych już torebek po herbacie, a pomogą nam one zapomnieć o brzydkich zapachach.

Trzeci sposób na wykorzystanie starych torebek po herbacie jest dosyć zaskakujący. Możemy nimi wyczyścić meble! Nie tylko pozbędziemy się kurzu, ale dzięki temu drewniane meble nabiorą połysku.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE