Tkaniny we wnętrzach. Kolorowy, tapicerowany zagłówek

2009-08-05 2:00

Z dużą starannością wybieramy dla siebie ubrania i dodatki. Już czas, by pomyśleć w podobny sposób o wnętrzach, tutaj tkaniny też są ważne. Zacznijmy od nowego wykorzystania tkanin jako dekoracji ściany. Kolorowy, tapicerowany zagłówek można zrobić samodzielnie.

Wnętrza ubrane w trendy
Autor: Mariusz Bykowski

Elementów garderoby nie trzeba skrzętnie chować w przepastnych szafach. Można je eksponować, powierzając im nową rolę elementów dekoracji wnętrz. Takie "dodatki krawieckie" poprzez zmianę kontekstu i skali, w której się pojawiają, dodają wnętrzom lekkości. Dowcipne aranżacje sprawiają, że wnętrza zyskują indywidualny rys. Bardzo ważnym narzędziem stylisty są w tym przypadku tkaniny.

Aranżacja wnętrz wielu osobom wydaje się trudnym zadaniem. Dużo łatwiej wyszukiwać ubrania czy dodatki. Zabawa w ubieranie mieszkania może być znakomitym sposobem na ośmielenie początkujących dekoratorów. Tkaniny w świecie mody, jaki i dekoracji wnętrz przenikają się, koegzystują, zapożyczając od siebie to, co najbardziej wartościowe i inspirujące. Gdy panuje moda na skromne, ascetyczne stroje, taka sama obowiązuje w szeroko pojętym designie, a już w następnym roku pojawiają się bogato zdobione, "rozbuchane" kreacje - styliści i architekci projektują wspaniałe, "barokowe", okraszone złotem wnętrza.

Tapicerowany zagłówek jak obraz

Ściana pokryta tapicerowanymi kwadratami z różnych tkanin jest ciekawą, barwną dekoracją, ale spełnia również dwie praktyczne funkcje: aranżacji sofy w ciągu dnia i miękkiego wykończenia łóżka w nocy. Kolory i wzory tkanin dopasowane do siebie tworzą kompozycję, która może się stać najważniejszą ozdobą niedużego pokoju. W ten prosty sposób otrzymujemy "2 w 1" - duży obraz na ścianie i wygodną sofę zrobioną ze zwykłego materaca.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE