Taboret z czasopism: zrób to sam. Pomysłowe siedzisko

2016-03-03 12:03 architekt Aleksandra Kaszubska
taboret z gazet
Autor: architekt Aleksandra Kaszubska

W zrób to sam pomysł jak zrobić taboret z czasopism. Takie siedzisko jest proste do wykonania, może też pełnić funkcję małego stolika nocnego.

W kolejnym odcinku zrób to sam tym razem pomysł na taboret z czasopism. Są wśród nas tacy, którzy lubią gromadzić całe roczniki czasopism - do późniejszego przejrzenia, poczytania. Z reguły kończy się na tym, że magazyny i gazety zalegają na półkach, a my nigdy nie mamy czasu aby do nich sięgnąć. Nie, nie namawiamy was do pozbycia się zbiorów kolorowej prasy - wręcz przeciwnie!

Zobacz też: meble z palet >>>

Małym nakładem pracy i kosztów możemy w praktyczny sposób wykorzystać czasopisma nie niszcząc ich. Proponujemy wykonanie małych taboretów czy też stolików nocnych, których głównym elementem będą właśnie one - kolorowe magazyny! Zawsze będziemy mogli sięgnąć po nie ponownie, a w międzyczasie nie będą bezużytecznie kurzyć się na półkach. Do dzieła!

Taboret z czasopism: potrzebne materiały

Do wykonania naszego taboretu będziemy potrzebować następujących materiałów:

  • kilkanaście czasopism o tych samych wymiarach - na jeden taboret będziemy potrzebować stertę o wysokości ok. 50 cm
  • 4 szt. kółek meblowych skrętnych w obudowie z hamulcem- cena ok. 5,12 zł/szt.
  • 16 szt. małych wkrętów do drewna - średnicę należy dobrać do typu kółek- cena ok. 4 gr/szt.
  • śrubokręt
  • sklejka brzozowa gr. 2 cm o wymiarach takich jak czasopisma – cena ok. 7,90 zł/ szt.

Taboret z gazet: zrób to sam instrukcja

KROK 1.
W pierwszej kolejności należy zmierzyć czasopisma, które użyjemy do zrobienia taboretu. Następnie w markecie budowlanym poprośmy o wycięcie formatki ze sklejki w tych samych wymiarach - z reguły jest to usługa bezpłatna przy zakupie sklejki.

KROK 2.
Teraz należy przykręcić kółka w czterech narożnikach sklejki. Z łatwością zrobimy to używając wkrętów do drewna i śrubokrętu - nie potrzeba wcześniej nawiercać otworów w sklejce.

KROK 3.
Ułóżmy teraz równo czasopisma na sklejce tak, aby wysokość całości miała ok. 50-60 cm.

KROK 4.
Czas na krok finałowy - za pomocą paska należy mocno spiąć czasopisma i sklejkę - sprzączkę umieśćmy z boku, aby górna płaszczyzna taboretu była płaska. Taboret może służyć do siedzenia, ale sprawdzi się także jako podnóżek albo stolik nocny. Powodzenia!