Świąteczne dekoracje: EKO wianek świąteczny na drzwi ZRÓB TO SAM

2015-12-10 16:39

Święta Bożego Narodzenia to fantastyczny czas świątecznych dekoracji. Wianki świąteczne to nieodzowny element dekoracji drzwi, które od progu witają gości świątecznym nastrojem. Słoma, szyszki, orzechy i cynamon to idealne połączenie, które stworzy wspaniałą dekorację świąteczną. W dzisiejszy ZRÓB TO SAM opiszemy Wam KROK PO KROKU jak wykonać wianek świąteczny eko!

Spis treści

  1. Jak zrobić wianek świąteczny na drzwi: materiały
  2. Wianek świąteczny na drzwi: KROK PO KROKU
Świąteczny wianek EKO
Autor: Patrycja Malitka

Dekoracja drzwi to jedna z najważniejszych dekoracji domu na świąteczny czas. To dzięki dekoracji wasz gość czuje magię świąt już od progu domu. Jeśli lubisz dekoracje eko ten artykuł z cyklu ZRÓB TOB SAM jest dla Ciebie! Zobacz jak w prosty sposób wykonać samodzielnie eko wianek świąteczny na drzwi. KROK PO KROKU podpowiemy jak stworzyć magiczną dekorację na drzwi!

Jak zrobić wianek świąteczny na drzwi: materiały

Materiały potrzebne do wykonania wianka świątecznego eko:

- obręcz ze słomy,- szyszki modrzewiowe,- orzechy włoskie,- orzechy laskowe,- laski cynamonu,- gwiazdki z kory brzozy,- sznurek jutowy czerwony,- nożyczki,- pistolet na klej na gorąco.

Wianek świąteczny na drzwi: KROK PO KROKU

Wianek świąteczny eko: KROK 1

Pierwszym krokiem do wykonania eko wianka świątecznego jest zebranie materiałów. Las jest idealnym "sklepem", w którym znajdziecie szyszki i orzechy... czyli większość materiałów potrzebnych do wykonania eko wianka świątecznego.

Wianek świąteczny eko: KROK 2

Za pomocą kleju na gorąco przyklej wszystkie szyszki i orzechy nie przejmując się przy tym, że pomiędzy przyklejonymi materiałami pozostały prześwity. Przy pracy z klejem na gorąco bądź ostrożny, ponieważ łatwo jest się poparzyć. Dlatego warto do pracy przy wianku używać rękawic ochronnych. Jeśli jednak nie lubisz pracy w rękawicach przygotuj kubeczek z zimną wodą. Jeśli dotkniesz kleju natychmiast schłodzisz opuszki palców w kubeczku zimnej wody.

Wianek świąteczny eko: KROK 3

Pogrupuj elementy do dekoracji świątecznego wianka na większe i mniejsze, ułatwi ci to pracę. Mniejsze elementy ładnie wypełniają luki pomiędzy większe, już przyklejone. Laski cynamonu i orzechy laskowe przyklej na wierzch wianka. Na koniec przewiąż wianek sznurkiem w kontrastowym kolorze, w tym wypadku czerwonym, w trzech miejscach. Gotowe!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE