Świąteczne dekoracje: EKO wianek świąteczny na drzwi ZRÓB TO SAM

2015-12-10 16:39

Święta Bożego Narodzenia to fantastyczny czas świątecznych dekoracji. Wianki świąteczne to nieodzowny element dekoracji drzwi, które od progu witają gości świątecznym nastrojem. Słoma, szyszki, orzechy i cynamon to idealne połączenie, które stworzy wspaniałą dekorację świąteczną. W dzisiejszy ZRÓB TO SAM opiszemy Wam KROK PO KROKU jak wykonać wianek świąteczny eko!

Spis treści

  1. Jak zrobić wianek świąteczny na drzwi: materiały
  2. Wianek świąteczny na drzwi: KROK PO KROKU
Świąteczny wianek EKO
Autor: Patrycja Malitka

Dekoracja drzwi to jedna z najważniejszych dekoracji domu na świąteczny czas. To dzięki dekoracji wasz gość czuje magię świąt już od progu domu. Jeśli lubisz dekoracje eko ten artykuł z cyklu ZRÓB TOB SAM jest dla Ciebie! Zobacz jak w prosty sposób wykonać samodzielnie eko wianek świąteczny na drzwi. KROK PO KROKU podpowiemy jak stworzyć magiczną dekorację na drzwi!

Jak zrobić wianek świąteczny na drzwi: materiały

Materiały potrzebne do wykonania wianka świątecznego eko:

- obręcz ze słomy,- szyszki modrzewiowe,- orzechy włoskie,- orzechy laskowe,- laski cynamonu,- gwiazdki z kory brzozy,- sznurek jutowy czerwony,- nożyczki,- pistolet na klej na gorąco.

Wianek świąteczny na drzwi: KROK PO KROKU

Wianek świąteczny eko: KROK 1

Pierwszym krokiem do wykonania eko wianka świątecznego jest zebranie materiałów. Las jest idealnym "sklepem", w którym znajdziecie szyszki i orzechy... czyli większość materiałów potrzebnych do wykonania eko wianka świątecznego.

Wianek świąteczny eko: KROK 2

Za pomocą kleju na gorąco przyklej wszystkie szyszki i orzechy nie przejmując się przy tym, że pomiędzy przyklejonymi materiałami pozostały prześwity. Przy pracy z klejem na gorąco bądź ostrożny, ponieważ łatwo jest się poparzyć. Dlatego warto do pracy przy wianku używać rękawic ochronnych. Jeśli jednak nie lubisz pracy w rękawicach przygotuj kubeczek z zimną wodą. Jeśli dotkniesz kleju natychmiast schłodzisz opuszki palców w kubeczku zimnej wody.

Wianek świąteczny eko: KROK 3

Pogrupuj elementy do dekoracji świątecznego wianka na większe i mniejsze, ułatwi ci to pracę. Mniejsze elementy ładnie wypełniają luki pomiędzy większe, już przyklejone. Laski cynamonu i orzechy laskowe przyklej na wierzch wianka. Na koniec przewiąż wianek sznurkiem w kontrastowym kolorze, w tym wypadku czerwonym, w trzech miejscach. Gotowe!