Stolik nocny sentymentalny: robimy stolik ze starej walizki

2018-01-28 0:30

Jak zrobić stolik nocny z walizki w stylu vintage? Sentymentalny stolik nocny do sypialni lub oryginalny stolik na balkon ze starej walizki to pomysł na ten sezon, który warto wypróbować. Z naszym przewodnikiem KROK PO KROKU wykonasz go samodzielnie w domu.

Każdy z nas posiada w garażu lub na strychu jakiś stary, "oldschoolowy" przedmiot, któremu warto zaserwować nowe życie w innej roli. Jak zrobić stolik nocny z walizki w stylu vintage? Pokazujemy jak wykorzystać starą walizkę, której funkcja już przebrzmiała, ale sentyment nie pozwala jej wyrzucić...

Jak zrobić stolik z walizki: materiały

Do samodzielnego wykonania stolika nocnego w stylu vintage potrzebować będziemy:

- starą walizkę w stylu vintage,
- kawałek sklejki (w formacie odpowiadającym dnu walizki),
- materiał na wyściółkę,
- 4 drewniane nogi,
- 4 kółka dopasowane do nóg stolika,
- 4 blaszki mocujące nogi do stolika ze śrubkami,
- taker (zszywacz tapicerski),
- taśma dwustronna,
- śrubokręt,
- nożyczki,
- wiertarka,
- ołówek.

Czytaj też: Styl vintage w aranżacji wnętrz >>>

Jak zrobić stolik: nowe życie walizki KROK PO KROKU

W pierwszej kolejności opracować warto wnętrze walizki, które w nowej odsłonie stolika nocnego posłuży nam jako podręczny schowek. Dobrze więc, aby był przyjemny dla oka. Estetykę wnętrza naszego stolika nocnego zagwarantuje stabilne dno ze sklejki, wyściełane pięknym materiałem. Za pomocą takera przymocuj ściśle materiał do dociętej na wymiar wnętrza walizki sklejki. Materiał mocuj zaczynając od krótszych boków sklejki. Dłuższe boki zagnij narożami do środka, a następnie przymocuj. W przestrzeni sklejki pozbawionej materiału przyklej dwa rzędy taśmy dwustronnej i przyklej sklejkę obłożoną materiałem do dna walizki. Na odwrocie walizki (po stronie, do której przymocowaliśmy sklejkę) przyłóż metalowe blaszki, do których w dalszej kolejności przymocujesz drewniane nogi stolika. Rozmieść blaszki w narożach i za pomocą ołówka zaznacz miejsca nawiertów do śrub mocujących. Wiertarką z cienkim wiertłem wydrąż otwory w spodzie walizki (stolika) na mocowania do blaszek i przytwierdź je śrubokrętem. Wkręć drewniane nogi stolika nocnego (możesz wcześniej przymocować do nóg kółka - stolik zyska funkcję mobilną). Włóż do środka ulubione przedmioty, bez których nie możesz zasnąć. Ustaw stolik nocny w stylu vintage w pozycji zamkniętej bądź otwartej i gotowe!

Zobacz też: Stolik kawowy z wazonem ZRÓB TO SAM

 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Letnie leniuchowanie - w numerze podpowiedzi, jak urządzić i wyposażyć salon pod chmurką. W ABC stylu angielska łazienka - podobną możesz mieć u siebie.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Lipiec 2022