Najprostszy patent na sprytne przechowywanie. Zrobisz go samodzielnie i za grosze

2022-09-22 12:38

Lubisz mieć pod ręką płatki, makarony lub przyprawy, a nie chcesz tracić miejsca na blacie? Proponujemy rozwiązanie – podwiesić słoiki pod górnymi szafkami kuchennymi. To zadanie łatwe do wykonania i niewiele kosztuje

ZTS Słoiki
Autor: Mariusz Bykowski
Sposób wykonania

● Skompletuj potrzebne materiały, dostosuj liczbę oraz wielkość słoików do konkretnych produktów i powierzchni dna szafki.

● Na spodzie folii tablicowej narysuj okręgi, korzystając ze szklanki.

● Etykiety wytnij nożyczkami, kredą opisz zawartość. Uwaga: etykiety przyklej do słoików dopiero po ich przykręceniu, żeby opisy znajdowały się na froncie.

● W zależności od wielkości i przewidywanego ciężaru słoika zaznacz na spodzie nakrętki od 2 do 4 miejsc na otwory. Wywierć je.

● Dopasuj długość wkrętu do grubości płyty szafki kuchennej. Zwykle jest to 18 mm. Wkręty muszą być krótsze, inaczej przebiją szafkę na wylot lub spowodują uwypuklenia.

● Na spodzie szafki zaznacz miejsca mocowania słoików oraz miejsce wkręcania wkrętów – najlepiej przez otwory w wieczkach.

● Przykręć wieczka do spodu szafki.

● Wypełnione słoiki wkręć w wieczka. Naklej etykiety.

POTRZEBNE BĘDĄ

Słoiki z nakrętkami (3 szt. o poj. 0,9 l, 3 szt. o poj. 0,5 l), marker, linijka lub miarka, kreda, wkrętarko-wiertarka, wkręty do drewna, samoprzylepna folia tablicowa, szklanka, nożyczki

ZTS Słoiki
Autor: Mariusz Bykowski

ETYKIETY

Folię tablicową kupisz w sklepie z artykułami plastycznymi. Przykładając szklankę, narysuj kształt koła.

ZTS Słoiki
Autor: Mariusz Bykowski

WKRĘTY

Do przykręcenia słoików są potrzebne wkręty do drewna, 2–4 sztuki na słoik. Wkręty muszą być krótsze przynajmniej o 3 mm od grubości dna szafki.

ZTS Słoiki
Autor: Mariusz Bykowski

DLA WYGODY

Ze słoików łatwiej korzystać, jeśli są rozmieszczone na przemian, a nie jeden  za drugim. Z tyłu umieszczamy słoje o większej pojemności, mniejsze z przodu.

ZTS Słoiki
Autor: Mariusz Bykowski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE