Najprostszy patent na sprytne przechowywanie. Zrobisz go samodzielnie i za grosze

2022-09-22 12:38

Lubisz mieć pod ręką płatki, makarony lub przyprawy, a nie chcesz tracić miejsca na blacie? Proponujemy rozwiązanie – podwiesić słoiki pod górnymi szafkami kuchennymi. To zadanie łatwe do wykonania i niewiele kosztuje

ZTS Słoiki
Autor: Mariusz Bykowski
Sposób wykonania

● Skompletuj potrzebne materiały, dostosuj liczbę oraz wielkość słoików do konkretnych produktów i powierzchni dna szafki.

● Na spodzie folii tablicowej narysuj okręgi, korzystając ze szklanki.

● Etykiety wytnij nożyczkami, kredą opisz zawartość. Uwaga: etykiety przyklej do słoików dopiero po ich przykręceniu, żeby opisy znajdowały się na froncie.

● W zależności od wielkości i przewidywanego ciężaru słoika zaznacz na spodzie nakrętki od 2 do 4 miejsc na otwory. Wywierć je.

● Dopasuj długość wkrętu do grubości płyty szafki kuchennej. Zwykle jest to 18 mm. Wkręty muszą być krótsze, inaczej przebiją szafkę na wylot lub spowodują uwypuklenia.

● Na spodzie szafki zaznacz miejsca mocowania słoików oraz miejsce wkręcania wkrętów – najlepiej przez otwory w wieczkach.

● Przykręć wieczka do spodu szafki.

● Wypełnione słoiki wkręć w wieczka. Naklej etykiety.

POTRZEBNE BĘDĄ

Słoiki z nakrętkami (3 szt. o poj. 0,9 l, 3 szt. o poj. 0,5 l), marker, linijka lub miarka, kreda, wkrętarko-wiertarka, wkręty do drewna, samoprzylepna folia tablicowa, szklanka, nożyczki

ZTS Słoiki
Autor: Mariusz Bykowski

ETYKIETY

Folię tablicową kupisz w sklepie z artykułami plastycznymi. Przykładając szklankę, narysuj kształt koła.

ZTS Słoiki
Autor: Mariusz Bykowski

WKRĘTY

Do przykręcenia słoików są potrzebne wkręty do drewna, 2–4 sztuki na słoik. Wkręty muszą być krótsze przynajmniej o 3 mm od grubości dna szafki.

ZTS Słoiki
Autor: Mariusz Bykowski

DLA WYGODY

Ze słoików łatwiej korzystać, jeśli są rozmieszczone na przemian, a nie jeden  za drugim. Z tyłu umieszczamy słoje o większej pojemności, mniejsze z przodu.

ZTS Słoiki
Autor: Mariusz Bykowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE