Rady MARTHY STEWART: jak założyć karnisz i wybrać zasłony WIDEO

2013-08-22 9:23
aranżacja okna
Autor: Photos.com

Martha Stewart radzi, jak za pomocą zasłon stworzyć przytulne wnętrze. Podpowiada też, jak wybrać i zainstalować karnisz. Zobacz WIDEO z poradami Marthy Stewart.

Założenie karnisza dla Marthy Stewart to żaden problem. Martha Stewart preferuje takie, które na jednej ramie pozwalają zamontowac prowadnicę do firanek i zasłonek. Zobacz instruktaż WIDEO.

Martha Stewart: montujemy karnisz

Gdy już zdecydujemy, jaki karnisz pasuje do wnętrza, musimy go zawiesić. Prostym sposobem jest przyłożenie do ściany podkładek karnisza z miejscem na otwory, zaznaczenie ich i w tym miejscu wywiercenie otworów. My ze swojej strony dodamy jeszcze, że otwory powinny się znajdować na jednej wysokości po obu stronach okna, wówczas karnisz będzie wisiał prosto. Można tę odległość wymierzyć od sufitu nad oknem, jednakową z dwóch stron.

Po wywierceniu otworów w prosty sposób wbijamy odpowiedniej wielkości kołki rozporowe i przykręcamy do nich karnisz.

Marta Stewart radzi: długość zasłon ma znaczenie

Po zawieszeniu ramy z firnami, wieszamy zasłony. Martha Stewart zwraca uwagę, aby miały one odpowiednią długość – do samej podłogi lub centymetr nad nią. Warto wybierać zasłony uszyte w taki sposób, aby można je było łatwo nanizać na ramę. Jeszcze tylko wykończenie karnisza, aby zasłony się nie zsuwały – warto je dopasować do stylu elementów dekoracyjnych we wnętrzu.

Zobacz wideo z poradami Marty Stewart na temat ładnej dekoracji okna!