Do tego kalendarza schowasz wszystko, co zechcesz. Najprostszy patent na kalendarz adwentowy DIY

2022-11-21 13:45

Kto powiedział, że kalendarz adwentowy ma cieszyć tylko dzieci? Oto nasza propozycja – wiszące na miedzianej rurce paczuszki z prezentami. Dla niej, dla niego, dla obojga.

Kalendarz adwentowy
Autor: Mariusz Bykowski

POTRZEBNE BĘDĄ

Rurka miedziana dł. 60–100 cm (Staltex), rzemyk, papier szary i kolorowy (Sklep przemysłowy S.C. Pęzior H., Rzepa A.), 24 niespodzianki, np. biżuteria (Brazi Druse Jewelry Dyrberg/Kern), kartonowe zawieszki do prezentów, flamaster, nożyczki, taśma klejąca, tasiemki z materiału (PHU Krosan), 2–3 bombki.

Kalendarz adwentowy
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 1

Przez miedzianą rurkę przeciągnij rzemyk, na którym zawiesisz kalendarz. Utnij odpowiednią długość rzemyka i mocno zwiąż jego dwa końce. Supeł schowaj w rurce.

Kalendarz adwentowy, krok 1
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 2

Włóż niespodzianki do małych pudełek. Każde zapakuj w ładny papier i przewiąż tasiemką. Jeśli utrzymasz podobną tonację kolorystyczną, efekt będzie bardziej elegancki.

Kalendarz adwentowy, krok 2
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 3

Przed finalnym zawiązaniem kokardki na prezencie, przyczep do niej kartonową zawieszkę – wyciętą w kształcie kółka lub gwiazdki, z napisanym numerem (od 1 do 24).

Kalendarz adwentowy, krok 3
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 4

Wszystkie paczuszki gotowe? Przywiąż je cienkimi sznurkami różnej długości do miedzianej rurki. Dodaj 2–3 bombki. Kalendarz adwentowy powieś na ścianie lub drzwiach.

Kalendarz adwentowy, krok 4
Autor: Mariusz Bykowski

GRUDZIEŃ W PASTELACH

Jasne, błyszczące akcenty na ścianie, sofie i stole. Prezentują się subtelnie, wprowadzają do wnętrza przytulny i odświętny nastrój.

Kalendarz adwentowy
Autor: Mariusz Bykowski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE