Do tego kalendarza schowasz wszystko, co zechcesz. Najprostszy patent na kalendarz adwentowy DIY

2022-11-21 13:45

Kto powiedział, że kalendarz adwentowy ma cieszyć tylko dzieci? Oto nasza propozycja – wiszące na miedzianej rurce paczuszki z prezentami. Dla niej, dla niego, dla obojga.

Kalendarz adwentowy
Autor: Mariusz Bykowski

POTRZEBNE BĘDĄ

Rurka miedziana dł. 60–100 cm (Staltex), rzemyk, papier szary i kolorowy (Sklep przemysłowy S.C. Pęzior H., Rzepa A.), 24 niespodzianki, np. biżuteria (Brazi Druse Jewelry Dyrberg/Kern), kartonowe zawieszki do prezentów, flamaster, nożyczki, taśma klejąca, tasiemki z materiału (PHU Krosan), 2–3 bombki.

Kalendarz adwentowy
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 1

Przez miedzianą rurkę przeciągnij rzemyk, na którym zawiesisz kalendarz. Utnij odpowiednią długość rzemyka i mocno zwiąż jego dwa końce. Supeł schowaj w rurce.

Kalendarz adwentowy, krok 1
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 2

Włóż niespodzianki do małych pudełek. Każde zapakuj w ładny papier i przewiąż tasiemką. Jeśli utrzymasz podobną tonację kolorystyczną, efekt będzie bardziej elegancki.

Kalendarz adwentowy, krok 2
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 3

Przed finalnym zawiązaniem kokardki na prezencie, przyczep do niej kartonową zawieszkę – wyciętą w kształcie kółka lub gwiazdki, z napisanym numerem (od 1 do 24).

Kalendarz adwentowy, krok 3
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 4

Wszystkie paczuszki gotowe? Przywiąż je cienkimi sznurkami różnej długości do miedzianej rurki. Dodaj 2–3 bombki. Kalendarz adwentowy powieś na ścianie lub drzwiach.

Kalendarz adwentowy, krok 4
Autor: Mariusz Bykowski

GRUDZIEŃ W PASTELACH

Jasne, błyszczące akcenty na ścianie, sofie i stole. Prezentują się subtelnie, wprowadzają do wnętrza przytulny i odświętny nastrój.

Kalendarz adwentowy
Autor: Mariusz Bykowski
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE