Pisanki z naklejkami. Prosty i szybki sposób na piękne jajka wielkanocne. KROK PO KROKU

2019-03-18 17:13

Garść naklejek i nieco lakieru – to wystarczy, by stworzyć piękne i niebanalne pisanki wielkanocne. Co ważne, prostota tej techniki zdobienia jajek zachęca, by do twórczej zabawy zaprosić także dzieci!

Naklejki i lakier to wszystko, czego potrzeba, aby przekształcić zwykłe jajka w piękne pisanki wielkanocne – miniaturowe dzieła sztuki. Do wykonania ich potrzebne będą:

jaja – barwione lub naturalne
naklejki z motywami owadów, motyli lub ptaków, ewentualnie papier transferowy
• 1 średni pędzelek o miękkim włosiu
• 1 opakowanie lakieru do decoupage'u
• bambusowe szpikulce do szaszłyków
pinezki
• 1 arkusz styropianu

Zdobienie pisanek naklejkami i transferem krok po kroku

1. Pinezką zrób w jajku otworki na wylot. Powiększ je szpikulcem do szaszłyków. Wydmuchaj białko i żółtko. Umyj i starannie osusz wydmuszki.

2. Nałóż naklejkę na jajko. Wygładzić ją szmatką lub papierowym ręcznikiem, aby zlikwidować bąbelki powietrza.

3. Jeśli korzystasz z papieru transferowego, zdejmij powłokę transferową, przyłóż transfer do jajka i za pomocą tępego obiektu takiego jak trzonek łyżeczki delikatnie wygładź transfer, aż przylegnie do skorupki, a papier podkładowy odpadnie.

4. Jeśli obrazek nie chce przykleić się do jajka, użyj niewielkiej ilości kleju do rękodzieła. Koniuszkiem wykałaczki nanieś go pod krawędź naklejki, następnie dociśnij naklejkę do skorupki ściereczką lub trzonkiem łyżeczki.

5. Nałóż lakier. Pędzel prowadź w jednym kierunku, by nie powstały smugi. Nałóż 2 lub 3 cienkie warstwy, aby starannie pokryć całą skorupkę. 

6. Wbij kilka pinezek w arkusz styropianu tak, aby stworzyć rodzaj podstawki dla jajka. Ostrożnie umieść tam pisanki tak, by lakier mógł spokojnie wyschnąć. 

Pomysły na pisanki - jajka wielkanocne ręcznie robione
Autor: agencjafree / living4media Mamy niebanalne pomysły na pisanki - ręcznie robione jajka wielkanocne. Zrób je sam!