Pakowanie prezentów na szybko. Te dekoracje są najmodniejsze - inspiracje

2023-12-20 14:27

Artystyczne pakowanie prezentów w okresie świątecznym wielu z nas sprawia mnóstwo radości. Nie każdy musi mieć jednak zdolności manualne, aby ładnie zapakować prezent. Można skorzystać z gotowych pudełek dostępnych w sklepach lub użyć celofanu. Jak zapakowane prezenty będą najmodniejsze na święta 2023? Zobacz inspiracje w naszej galerii.

Spis treści

  1. Jak zapakować prezent w papier?
  2. Jak modnie zapakować prezent?
  3. Jak zapakować prezent w pudełku?
  4. Jak zapakować prezent w folię?

Jak zapakować prezent w papier?

Czasem wystarczy zapakować prezent w grubszy szary papier i owinąć kolorową wstążką. Jeśli chcemy być jeszcze bardziej eko - co jest w trendach na święta 2023 - owińmy nasz prezent sznurkiem z juty.

Prostym sposobem jest użycie pisaków lub kredek, którymi możesz narysować coś świątecznego - na przykład niewielki gwiazdeczki lub choinki. Możesz także użyć ziemniaków, aby wykonać z nich stempelki. Po zamoczeniu w farbie wystarczy odcisnąć wcześniej wycięty kształt na szarym papierze.

Jeśli pomysł z ziemniakiem do Ciebie nie przemawia, w sklepach dostępne są także gotowe pieczątki. Takie ekologiczne opakowania można wzbogacić laseczką cynamonu i gałązkami świerku. Świetnie wyglądać będą też ususzone plasterki pomarańczy.

Prezent możesz zapakować też na kształt cukierka. To świetna alternatywa dla osób, które zdolności manualnych. Połóż prezent na papierze i zwiń po obu stronach. Artystyczny nieład jest tutaj wskazany!

CZYTAJ:

Jak modnie zapakować prezent?

Na święta 2023 modne będzie wspomniane już ekologiczne pakowanie prezentów. Doskonale sprawdzą się woreczki z juty lub lnu, które można ozdobić drewnianą zawieszką. Czasem wystarczy też kokardka, którą umieścisz na samej górze. Pakowanie upominków w sakiewki jest niezwykle proste i efektowne! Poza tym, taki woreczek obdarowana osoba może zostawić sobie na pamiątkę.

Drewniane pudełka na prezent to kolejny trend, który wpisuje się w święta 2023. Nie oznacza to, że całkowicie musimy zrezygnować z błysku. Trochę brokatu lub przyczepiona szklana gwiazdeczka wzbogacą nasz prezent.

Nadal modne będą prezenty pełne błysku. Te owinięte srebrnym bądź złotym papierem lub zapakowane w torebkę. Warto uwzględnić podczas pakowania trzy główne kolory - na przykład zieleń, czerwień i złoto. Takie barwy przepięknie będą połyskiwać pod świątecznym drzewkiem. 

ZOBACZ: Te prezenty przynoszą pecha! Czego lepiej nie dawać bliskim? Zobacz listę przedmiotów

DIY: pakowanie prezentów last minute: proste a efektowne sposoby krok po kroku

Jak zapakować prezent w pudełku?

Na pomoc przychodzą gotowe pudełka prezentowe. Znajdziemy je w sklepach typu Pepco, Empik czy Home&You. Aby uniknąć przedświątecznej bieganiny, możesz wirtualnie odwiedzić sklepy internetowe. Oto niektóre z nich:

Do pudełka warto włożyć sianko, papierowe lub foliowe wypełnienie. Ciekawym sposobem jest też zapakowanie prezentu w kilka różniących się wielkością pudełek. Dzięki temu obdarowana osoba będzie musiała poświęcić chwilę na dostawaniu się do środka, co może sprawić dużo frajdy. Zacznie od największego pudełka, po czym będzie wyciągać mniejsze i jeszcze mniejsze, aż w końcu ujrzy swój prezent.

ZOBACZ:

Jak zapakować prezent w folię?

Pakowanie prezentów w przezroczystą folię - celofan, jest nam znane od dawna. To łatwy sposób na zapakowanie rzeczy, które mają nieregularną formę lub same w sobie są dosyć dekoracyjne i nie chcemy przykrywać ich kryjącym papierem. 

Celofan jest także tańszy niż ozdobny papier i daje nam nieco więcej swobody. Za rolkę liczącą 50 arkuszy o wymiarach 50 na 70 centymetrów zapłacimy około 15 zł. Taka rolka wystarczy nam na zapakowanie mnóstwa prezentów!

Nie musimy też martwić się o zagniecenia, które mogłyby być widoczne na papierze. Są dwie najczęściej spotykane metody pakowania prezentów w celofan:

  • Tobołek - na środku folii kładziemy naszą rzecz i z każdej strony zbieramy folię, aby wszystkie kawałki spotkały się u góry. Na końcu zawiązujemy wstążką. Ta metoda świetnie sprawdzi się również w przypadku dużych upominków.
  • Cukierek - kładziemy upominek na prostokątnym kawałku folii, zbieramy celofan równomiernie po obu stronach i związujemy wstążką. W ten sposób uzyskaliśmy kształt cukierka.