Pakowanie prezentów: koronkowy aniołek na Święta ZRÓB TO SAM

2015-12-16 17:33

Boże Narodzenie to pretekst do zaprezentowania różnych swoich talentów, w tym także do pakowania prezentów! Pamiętajmy, że pięknie podany podarek zyskuje na wartości, a obdarowana osoba poczuje się szczególnie i wyjątkowo. Jak ozdobić opakowanie małego prezentu świątecznym aniołkiem? Zobacz KROK PO KROKU jak zapakować mały prezent świąteczny z aniołkiem!

Koronkowy aniołek świąteczny
Autor: Redakcja  

Opakowania najmniejszych prezentów często mogą wyglądać niedostatecznie dekoracyjnie. Dlatego warto nadać małym prezentom bardziej indywidualny wyraz. Dekoracyjnie przybrana papierowa torebka rozczuli obdarowaną osobę bardziej niż sam prezent. Zobacz jak samodzielnie ozdobić papierową torebkę prezentową dekoracyjnym aniołkiem z koronki!

Anioł z koronki w dekoracji prezentu: MATERIAŁY

Do wykonania oryginalnej dekoracji w kształcie aniołka, idealnej do małego prezentu na Święta Bożego Narodzenia, przygotuj:

- papierową torebkę,
- koronkową taśmę dekoracyjną,
- materiałową wstążkę (np. w serduszka),
- małą bombkę,
- klej szybkoschnący,
- złotą wstążkę (szeroką),
- zszywacz,
- nożyczki.

Zobacz WIDEO: wełniane opakowania prezentów DIY

Anioł z koronki w dekoracji prezentu: KROK PO KROKU

KROK 1: Odmierz pasek koronki na długość torebki. Powtórz czynność 5-krotnie.

KROK 2: Rozłóż koronkowe paski na torebce w układzie wachlarzowym. Przewiąż przez środek węższą tasiemką (z koronki lub materiału).

KROK 3: Przytwierdzamy dłonie aniołka. Nada się do tego znakomicie motyw serca z materiałowej tasiemki, ale możesz w zastępstwie wyciąć je z papieru i przykleić.

KROK 4: Złotą, szerszą wstążkę uformuj na kształt kokardy. Stanowić będzie skrzydła aniołka. Uformowaną kokardę przytwierdź zszywaczem do papierowej torebki.

KROK 5: W centralnym miejscu kokardy przyklej koronkowy korpus aniołka. Dotnij dolne elementy złotej kokardy na kształt skrzydeł.

KROK 6: Nad koronkowym korpusem aniołka przyklej malutką bombkę w formie główki z aureolą. Dekoracyjne opakowanie małego prezentu z aniołkiem gotowe!