Jak zapakować prezent ładnie i ciekawie? Pakowanie prezentów - pomysły

2019-12-01 18:55

Wręczanie podarunków to jedno – warto również zadbać o ich odpowiednią oprawę. Jeśli zastanawiasz się, jak zapakować prezent, spieszymy z gotowymi podpowiedziami. Ładnie i ciekawie możesz to zrobić samodzielnie w domu. Zatem do dzieła – poznaj nasz kurs pakowania prezentów krok po kroku.

Spis treści

  1. Jak zapakować prezent - wybór opakowania
  2. Pakowanie prezentów: szary papier i kolorowe dodatki
  3. Jak pomysłowo zapakować prezent: nietypowe kształty
  4. Pakowanie prezentów: bilecik z imieniem
  5. Jak zapakować prezent? Inspirujące WIDEO
  6. Galerie zdjęć: inspiracje, jak zapakować prezent

Nawet niewielki prezent, czekolada czy książka, ale pomysłowo zapakowany będzie wielką przyjemnością i dla obdarowanego, i dla dającego. Warto się postarać. Na przykład malutki, symboliczny prezent owinięty kilkoma metrami sznurka wywoła uśmiech podczas rozpakowywania, a o to przecież chodzi. Dobrym sposobem na świąteczne zapakowanie prezentu jest dołączenie elementu związanego z Bożym Narodzeniem, czyli gałązki choinki, jemioły, małej bombki, łańcucha choinkowego, pachnącego pierniczka lub kruchego ciasteczka.

Do prezentów dla dzieci możemy dokleić własnoręcznie wycięte z papieru kolorowego rogi renifera albo skrzydła anioła.

Jak zapakować prezent - wybór opakowania

Im prostsze opakowanie prezentu, tym więcej możliwości dekoracji. Jeśli pakujemy prezent w szary papier, wtedy możemy obwiązać go kilkoma kolorowymi wstążkami czy sznurkami, możemy też dołożyć wyciętego z papieru bałwanka, choinkę lub czapkę mikołaja.

Nie przegap: Choinka z papieru, czyli dekoracja w stylu eko >>>

Możemy papier dodatkowo owinąć przezroczystą folią lub bardzo delikatną tkaniną. Jeśli natomiast pakujemy prezent w kolorowy papier dekoracyjny i ozdoby stają się niepotrzebne, dołóżmy tylko bombkę w kontrastowym kolorze, pachnącą gałązkę z choinki lub korę cynamonu.

Zobacz WIDEO: Wełniane opakowania prezentów DIY >>>

Pakowanie prezentów: szary papier i kolorowe dodatki

Zwykły, gładki szary papier do pakowania prezentów bije ostatnio rekordy popularności. Jak zwykle przy neutralnej bazie ważne stają się dodatki. Wystarczy książkę lub pudełko zapakowane w szary papier kilkukrotnie przewiązać kolorowym sznurkiem lub wstążką. Można też wybrać koronkę. Różnej szerokości i koloru – zależy od prezentu i naszej fantazji. Gładki szary papier możemy stemplować i malować. A co powiecie na gałązkę świerku lub ostrokrzewu włożoną pod sznurek? Prosta, naturalna dekoracja, a jakże elegancka. Taki pomysł na pakowanie prezentów świątecznych nie wymaga ani nakładów finansowych, ani specjalnych zdolności, ani dużo więcej czasu. Warto spróbować!

Czytaj też: jak ozdobić papier do pakowania prezentów DIY?

Jak pomysłowo zapakować prezent: nietypowe kształty

Z nieforemnymi prezentami najłatwiej poradzić sobie, wkładając je do pudełek. Czasem jednak trudno o odpowiednie pudełko. Można wykorzystać np. niepotrzebne opakowanie po urządzeniu, oklejając je kolorowym papierem. Czasem jednak prezent staje się zbyt duży i niewygodny do przenoszenia. Wtedy możemy skorzystać z nieprzezroczystej folii i zapakować prezent na kształt cukierka. Pod przezroczystą folię możemy włożyć cienki papier lub bibułkę. Lepiej nie ryzykować pakowania dużych i foremnych prezentów w zwykły papier. Takie opakowanie zawsze się przerwie. Prezent wygląda nieestetycznie, a co gorsza – nie ma już niespodzianki!

Pakowanie prezentów: bilecik z imieniem

Nie zapomnijmy o podpisaniu prezentu. Możemy to zrobić bezpośrednio na opakowaniu, na przykład w formie stempelków, albo dołączyć bilecik w świątecznym kształcie z podpisem, do kogo należy prezent. Bilecik dołączony do opakowania z szarego papieru może być prosty w formie i minimalistyczny. Ale jeśli wiemy, że osoba obdarowywana lubi eleganckie akcenty, obsypmy bilecik brokatem.

Jak zapakować prezent? Inspirujące WIDEO

Galerie zdjęć: inspiracje, jak zapakować prezent

Zobacz, jak oryginalnie i ciekawie zapakować prezent pod choinkę. Pomysłowe opakowania nie są drogie, a wyglądają efektownie.

Malowana filiżanka na Dzień Matki
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE