Jak zapakować prezent ładnie i ciekawie? Pakowanie prezentów - pomysły

2019-12-01 18:55

Wręczanie podarunków to jedno – warto również zadbać o ich odpowiednią oprawę. Jeśli zastanawiasz się, jak zapakować prezent, spieszymy z gotowymi podpowiedziami. Ładnie i ciekawie możesz to zrobić samodzielnie w domu. Zatem do dzieła – poznaj nasz kurs pakowania prezentów krok po kroku.

Nawet niewielki prezent, czekolada czy książka, ale pomysłowo zapakowany będzie wielką przyjemnością i dla obdarowanego, i dla dającego. Warto się postarać. Na przykład malutki, symboliczny prezent owinięty kilkoma metrami sznurka wywoła uśmiech podczas rozpakowywania, a o to przecież chodzi. Dobrym sposobem na świąteczne zapakowanie prezentu jest dołączenie elementu związanego z Bożym Narodzeniem, czyli gałązki choinki, jemioły, małej bombki, łańcucha choinkowego, pachnącego pierniczka lub kruchego ciasteczka.

Do prezentów dla dzieci możemy dokleić własnoręcznie wycięte z papieru kolorowego rogi renifera albo skrzydła anioła.

Jak zapakować prezent - wybór opakowania

Im prostsze opakowanie prezentu, tym więcej możliwości dekoracji. Jeśli pakujemy prezent w szary papier, wtedy możemy obwiązać go kilkoma kolorowymi wstążkami czy sznurkami, możemy też dołożyć wyciętego z papieru bałwanka, choinkę lub czapkę mikołaja.

Nie przegap: Choinka z papieru, czyli dekoracja w stylu eko >>>

Możemy papier dodatkowo owinąć przezroczystą folią lub bardzo delikatną tkaniną. Jeśli natomiast pakujemy prezent w kolorowy papier dekoracyjny i ozdoby stają się niepotrzebne, dołóżmy tylko bombkę w kontrastowym kolorze, pachnącą gałązkę z choinki lub korę cynamonu.

Zobacz WIDEO: Wełniane opakowania prezentów DIY >>>

Pakowanie prezentów: szary papier i kolorowe dodatki

Zwykły, gładki szary papier do pakowania prezentów bije ostatnio rekordy popularności. Jak zwykle przy neutralnej bazie ważne stają się dodatki. Wystarczy książkę lub pudełko zapakowane w szary papier kilkukrotnie przewiązać kolorowym sznurkiem lub wstążką. Można też wybrać koronkę. Różnej szerokości i koloru – zależy od prezentu i naszej fantazji. Gładki szary papier możemy stemplować i malować. A co powiecie na gałązkę świerku lub ostrokrzewu włożoną pod sznurek? Prosta, naturalna dekoracja, a jakże elegancka. Taki pomysł na pakowanie prezentów świątecznych nie wymaga ani nakładów finansowych, ani specjalnych zdolności, ani dużo więcej czasu. Warto spróbować!

Czytaj też: jak ozdobić papier do pakowania prezentów DIY?

Jak pomysłowo zapakować prezent: nietypowe kształty

Z nieforemnymi prezentami najłatwiej poradzić sobie, wkładając je do pudełek. Czasem jednak trudno o odpowiednie pudełko. Można wykorzystać np. niepotrzebne opakowanie po urządzeniu, oklejając je kolorowym papierem. Czasem jednak prezent staje się zbyt duży i niewygodny do przenoszenia. Wtedy możemy skorzystać z nieprzezroczystej folii i zapakować prezent na kształt cukierka. Pod przezroczystą folię możemy włożyć cienki papier lub bibułkę. Lepiej nie ryzykować pakowania dużych i foremnych prezentów w zwykły papier. Takie opakowanie zawsze się przerwie. Prezent wygląda nieestetycznie, a co gorsza – nie ma już niespodzianki!

Pakowanie prezentów: bilecik z imieniem

Nie zapomnijmy o podpisaniu prezentu. Możemy to zrobić bezpośrednio na opakowaniu, na przykład w formie stempelków, albo dołączyć bilecik w świątecznym kształcie z podpisem, do kogo należy prezent. Bilecik dołączony do opakowania z szarego papieru może być prosty w formie i minimalistyczny. Ale jeśli wiemy, że osoba obdarowywana lubi eleganckie akcenty, obsypmy bilecik brokatem.

Jak zapakować prezent? Inspirujące WIDEO

Galerie zdjęć: inspiracje, jak zapakować prezent

Zobacz, jak oryginalnie i ciekawie zapakować prezent pod choinkę. Pomysłowe opakowania nie są drogie, a wyglądają efektownie.