Ozdoby świąteczne z filcu DIY. Renifer z filcu - jak zrobić?

2023-11-24 11:51

Ozdoby choinkowe z filcu tworzą wyjątkowo ciepłą aranżację świątecznego drzewka. Wykonane własnoręcznie lub wspólnie z dziećmi cieszą najbardziej! W cyklu ZRÓB TO SAM pokazujemy, jak KROK PO KROKU wykonać uroczego renifera z filcu na choinkę! Przygotowaliśmy instrukcję, a także gotowy szablon do pobrania.

Spis treści

  1. Renifer z filcu na choinkę: materiały
  2. Renifer z filcu: SZABLON DO POBRANIA >>>
  3. Renifer z filcu na choinkę KROK PO KROKU

Jakie ozdoby choinkowe z filcu warto wykonać? Możliwości jest wiele – od gwiazdek przez serduszka, choinkowe zawieszki aż po świąteczne postacie: mikołaja czy aniołka. Tym razem pokazujemy, jak zrobić renifera z filcu. Taka dekoracja choinkowa będzie cieszyła zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Z pomocą przyjdzie również szablon do pobrania, który przygotowaliśmy!

Renifer z filcu na choinkę: materiały

Materiały potrzebne do wykonania świątecznego renifera z filcu:

- filc szary,- materiał w czerwoną kratkę,- szablon renifera,- cienki marker,- nożyczki,- cekiny czerwone, niebieskie,- igła, - cienka żyłka,- biała mulina,- wypełniacz,- tasiemka z koronki.

Renifer z filcu: SZABLON DO POBRANIA >>>

Ozdoby choinkowe z filcu: filcowy renifer
Autor: Patrycja Malitka Ozdoby choinkowe z filcu: filcowe renifery na choinkę ZRÓB TO SAM!

Renifer z filcu na choinkę KROK PO KROKU

Renifer z filcu: KROK 1

Odrysuj kształt renifera na szarym arkuszu filcu z obu stron szablonu (tak by strona odrysowywana pozostała od środka renifera). W ten sam sposób odrysuj serduszka na materiale. Następnie odrysowane kształty wytnij za pomocą nożyczek.

Renifer z filcu: KROK 2

Czas na szycie. Za pomocą cienkiej żyłki przyszyj czerwony cekin, który będzie noskiem renifera. Niebieski cekin posłuży jako oko. Tą samą żyłką przyszyj serduszko z materiału. Szycie elementów wykonaj na obu częściach renifera.

Renifer z filcu: KROK 3

Złóż obie części renifera, jedna na drugą i za pomocą igły z białą muliną zacznij zszywać renifera od tylnej jego części. Po kilku przeszyciach pomiędzy obie części renifera włóż kawałek tasiemki z koronki na długość zawieszki. Następnie zszywaj dalej renifera.

Renifer z filcu KROK 4

Po obszyciu rogów renifera i pyszczka zatrzymaj szycie. Wypełnij zszytą część miękkim wypełniaczem, po czym powróć do zszywania aż do momentu, kiedy pozostanie ok. 2 cm niezszytego fragmentu. Wtedy wypełnij renifera do wersji ostatecznej i zakończ szycie.

Renifer z filcu: KROK 5

Na koniec odetnij kawałek materiału, który użyty został do serduszka, i przewiąż nim szyjkę renifera, tworząc szalik. Gotowe!

Czytaj też: Renifer z filcu na choinkę WZÓR II >>>

Filcowy renifer Rudolf na choinkę
Autor: Patrycja Malitka Filcowy renifer Rudolf na choinkę: ZRÓB TO SAM!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE