Ozdoby choinkowe: filcowy renifer ZRÓB TO SAM

2015-11-23 20:39

Święta Bożego Narodzenia już za chwilę, dlatego listopad to idealny czas na własnoręczne dekoracje świąteczne! Jeśli chcesz, by Wasza choinka była wyjątkowa, już dziś wykonajcie z nami świątecznego renifera na choinkę. Oryginalna ozdoba choinkowa z filcu zachwyci wszystkich domowników a dzieciom sprawi mnóstwo frajdy przy jej wykonywaniu! Sprawdź jak zdobić oryginalną ozdobę choinkową w kształcie renifera!

Spis treści

  1. Ozdoby choinkowe z filcu: renifera czas zacząć!
  2. Ozdoby choinkowe z filcu: renifer KROK PO KROKU
Filcowy renifer Rudolf na choinkę
Autor: Patrycja Malitka Filcowy renifer Rudolf na choinkę: ZRÓB TO SAM!

Listopad to idealny czas na własnoręczne przygotowanie dekoracji świątecznych! Własnoręczne wykonanie świątecznego renifera na choinkę zajmie Wam kilka - kilkanaście minut, a zabawa związana z jego wykonaniem będzie gwarantowana. W ZRÓB TO SAM proponujemy brązowego renifera jako oryginalną ozdobę na choinkę. Dobór kolorów i odcieni zależy tylko od Waszej wyobraźni! W tworzeniu ozdób choinkowych chodzi przecież w równym stopniu tak o efekt dekoracyjny jak i dobrą zabawę. A takiej tu nie zabraknie - do dzieła!

Ozdoby choinkowe z filcu: renifera czas zacząć!

Do wykonania ozdobnego renifera z filcu na choinkę potrzebować będziesz następujących materiałów:

1. szablon z głową renifera2. filc    - czerwony    - brązowy jasny    - brązowy ciemny3. sznurek4. nożyczki5. długopis lub ołówek6. gwiazdki lub cekiny z dziurką7. mulinę8. żyłkę (cienką)9. igłę10. watę.

Ozdoby choinkowe z filcu: renifer KROK PO KROKU

KROK 1

Wytnijcie z szablonu elementy renifera i za ich pomocą odrysujcie kształty na kolorowych arkuszach filcu. Na mordkę renifera wykorzystajcie arkusz filcu w kolorze jasnego brązu, natomiast arkusz ciemnobrązowy wykorzystajcie do wykonania poroża oraz uszu renifera tak, by były z daleka widoczne. Nosek może być serduszkiem, ale to tylko jedna z propozycji.

KROK 2

Powycinane elementy już wyglądają sympatycznie. Teraz czas zająć się oczami renifera. W tym celu posłużyć mogą gwiazdki lub cekiny. Ważne, aby cekiny były z dziurką, ponieważ łatwiej będzie je przyszyć. Gwiazdki się mienią, dlatego przyszyć je należy cienką, przezroczystą żyłką - nie stracą na efekcie. Nosek z czerwonego filcu przyszyjcie muliną, która fabrycznie posiada sześć nitek. Dla ułatwienia sobie szycia igłą przez dwie grubości filcu, rozdzielcie mulinę na pół. Trzy nitki wyglądają lepiej w końcowym efekcie i łatwiej się nimi szyje. Na koniec buźka i uśmiech renifera: tu wystarczy narysować delikatnie ołówkiem zarys uśmiechu i zgodnie z linią wszyć mulinę ściegiem fastrygowym.

KROK 3

Renifer nabiera wyglądu. Teraz wystarczy zszyć razem przód i tył renifera. Na górze szycia pamiętajcie o wszyciu między warstwy dwóch stron renifera jego poroża. Zszywając obie części pozostawcie mały otwór (między porożem renifera) na wypełnienie ozdoby watą, by w dotyku była miękka i okrąglutka. Na koniec, zaszywając otwór, wszyjcie w tymmiejscu kawałek sznurka lub tasiemki do zawieszenia naszej ozdoby. Gotowe. Renifer czeka na zawieszenie go na choince!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE