Ozdoby choinkowe: filcowy renifer ZRÓB TO SAM

2015-11-23 20:39 Patrycja Malitka

Święta Bożego Narodzenia już za chwilę, dlatego listopad to idealny czas na własnoręczne dekoracje świąteczne! Jeśli chcesz, by Wasza choinka była wyjątkowa, już dziś wykonajcie z nami świątecznego renifera na choinkę. Oryginalna ozdoba choinkowa z filcu zachwyci wszystkich domowników a dzieciom sprawi mnóstwo frajdy przy jej wykonywaniu! Sprawdź jak zdobić oryginalną ozdobę choinkową w kształcie renifera!

Filcowy renifer Rudolf na choinkę
Autor: Patrycja Malitka Filcowy renifer Rudolf na choinkę: ZRÓB TO SAM!

Listopad to idealny czas na własnoręczne przygotowanie dekoracji świątecznych! Własnoręczne wykonanie świątecznego renifera na choinkę zajmie Wam kilka - kilkanaście minut, a zabawa związana z jego wykonaniem będzie gwarantowana. W ZRÓB TO SAM proponujemy brązowego renifera jako oryginalną ozdobę na choinkę. Dobór kolorów i odcieni zależy tylko od Waszej wyobraźni! W tworzeniu ozdób choinkowych chodzi przecież w równym stopniu tak o efekt dekoracyjny jak i dobrą zabawę. A takiej tu nie zabraknie - do dzieła!

Ozdoby choinkowe z filcu: renifera czas zacząć!

Do wykonania ozdobnego renifera z filcu na choinkę potrzebować będziesz następujących materiałów:

1. szablon z głową renifera
2. filc
    - czerwony
    - brązowy jasny
    - brązowy ciemny
3. sznurek
4. nożyczki
5. długopis lub ołówek
6. gwiazdki lub cekiny z dziurką
7. mulinę
8. żyłkę (cienką)
9. igłę
10. watę.

Ozdoby choinkowe z filcu: renifer KROK PO KROKU

KROK 1

Wytnijcie z szablonu elementy renifera i za ich pomocą odrysujcie kształty na kolorowych arkuszach filcu. Na mordkę renifera wykorzystajcie arkusz filcu w kolorze jasnego brązu, natomiast arkusz ciemnobrązowy wykorzystajcie do wykonania poroża oraz uszu renifera tak, by były z daleka widoczne. Nosek może być serduszkiem, ale to tylko jedna z propozycji.

KROK 2

Powycinane elementy już wyglądają sympatycznie. Teraz czas zająć się oczami renifera. W tym celu posłużyć mogą gwiazdki lub cekiny. Ważne, aby cekiny były z dziurką, ponieważ łatwiej będzie je przyszyć. Gwiazdki się mienią, dlatego przyszyć je należy cienką, przezroczystą żyłką - nie stracą na efekcie. Nosek z czerwonego filcu przyszyjcie muliną, która fabrycznie posiada sześć nitek. Dla ułatwienia sobie szycia igłą przez dwie grubości filcu, rozdzielcie mulinę na pół. Trzy nitki wyglądają lepiej w końcowym efekcie i łatwiej się nimi szyje. Na koniec buźka i uśmiech renifera: tu wystarczy narysować delikatnie ołówkiem zarys uśmiechu i zgodnie z linią wszyć mulinę ściegiem fastrygowym.

KROK 3

Renifer nabiera wyglądu. Teraz wystarczy zszyć razem przód i tył renifera. Na górze szycia pamiętajcie o wszyciu między warstwy dwóch stron renifera jego poroża. Zszywając obie części pozostawcie mały otwór (między porożem renifera) na wypełnienie ozdoby watą, by w dotyku była miękka i okrąglutka. Na koniec, zaszywając otwór, wszyjcie w tymmiejscu kawałek sznurka lub tasiemki do zawieszenia naszej ozdoby. Gotowe. Renifer czeka na zawieszenie go na choince!