Nie wydawaj fortuny na wiszące kwietniki. Ten zrobisz samodzielnie, a do tego za grosze

2022-08-29 12:50

Pochodzące z lasów tropikalnych Tillandsie coraz częściej goszczą w naszych domach. Powieszone w oknach lub pod sufitem oplątwy wyglądają jak lewitujące w przestworzach. Proponujemy dodać im ładną oprawę – ażurowy kwietnik z miedzianego drutu i kawałka drewna. Do samodzielnego wykonania, nawet w kwadrans.

Oplątwa
Autor: Mariusz Bykowski OPRÓCZ BŁĘKITNEGO NIEBA …nic mi dzisiaj nie potrzeba. To mógłby być hymn oplątw – roślin, które mogą żyć bez ziemi. Lubią za to rozproszone światło słoneczne oraz zraszanie (2–3 razy w tygodniu). Aby nie dopuścić do ich przesuszenia, raz na tydzień warto zanurzyć je na 15 min w miseczce z wodą. Na zdj. oplątwy w kwietniku powieszonym przy oknie.

POTRZEBNE BĘDĄ

Dwie listewki, ok. 7x4x0,5 cm, 8 haczyków z wkrętami Leroy Merlin, dwa metry skręconego drutu o grub. 1,2 mm kadoro.pl, biały sznurek, 2 oplątwy Leroy Merlin, obcęgi.

Oplątwa
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 1

W dłuższe boki listewek wkręć po dwa haczyki, zachowując symetryczne odstępy, np. 1 cm od końca deski. Jeśli drewno jest za twarde, wspomóż się wiertarką z cienkim wiertłem.

Oplątwa
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 2

Drut przetnij na pół (będziesz potrzebować po jednym metrowym na listewkę). Podwójnie skręcony zaczep najpierw o dwa haczyki z przodu deski, a potem o dwa z tyłu.

Oplątwa
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 3

Najwyższy czas dopracować cztery druciane kręgi. Uformuj je tak, by miały mniej więcej tę samą długość. Miejsce ich styku (u góry) opleć końcem druta.

Oplątwa
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 4

Usztywnij górną konstrukcję, owijając ją sznurkiem. Zrób na niej mocną pętelkę (przywiążesz do niej potem sznurek do zawieszenia kwietnika). Na desce postaw oplątwę.

Oplątwa
Autor: Mariusz Bykowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE