Opaska w stylu pin-up girl – łatwa do samodzielnego wykonania. Instrukcja krok po kroku

2021-01-05 17:21

Ania z pracowni Domowa Rękodzielnia uwielbiam szyć, ale równie chętnie pracuje z gliną i drewnem. Szyje urocze zabawki oraz ozdoby. Tu pokazuje, jak wykonać opaskę.

Uwielbiam rękodzieło 10
Autor: M. Skorupski, styl. A. Wrodarczyk Gotową opaskę przewiąż kokardą.
Uwielbiam rękodzieło
Autor: M. Skorupski, styl. A. Wrodarczyk Moja pracownia powstała dzięki obserwatorom zaglądającym na mój profil instagramowy @dom_ na_przedmiesciach. Wykonane przeze mnie dekoracje na tyle im się podobały, że chcieli mieć podobne u siebie. Dziś przede wszystkim szyję, ozdabiam drewno i tworzę dekoracje z gliny samoutwardzalnej. W przyszłości być może otworzę sklep internetowy, a na razie moje prace można zamówić na Instagramie lub Facebooku (@domowa_rekodzielnia). Ponieważ oboje z mężem mamy dużo obowiązków, staramy się, by weekendy dawały nam relaks i wytchnienie. Najbardziej lubimy spędzać czas w teatrze oraz na spacerach z naszym ukochanym Argosem, 12-letnim golden retireverem.

Stuletnia maszyna była w moim domu od zawsze – szyła na niej już mama mojej mamy. I choć ja sama mam maszynę elektryczną, szyję wyłącznie na tej stulatce. Może i jest mało praktyczna, rozmiarem przypomina szafę, ale za to ma duszę i zapach, który kojarzy mi się z ciepłem domu rodzinnego. W dzieciństwie przeszywałam na niej arkusze papieru (na bilety lub karteczki do zabawy w sklep), w liceum przerabiałam za jej pomocą ubrania, a gdy wprowadziliśmy się z Tomkiem do naszego pierwszego mieszkania, zaczęłam szyć różne dekoracje. Gdy nasze gniazdko było już w pełni wyposażone w lniane serduszka, ściereczki i zasłonki, w moim życiu pojawiło się drewno. I tu z pomocą przyszła mi znajoma – Ewa – której utalentowane dłonie stanowią swego rodzaju przedłużenie wyrzynarki. Ewa szkicuje, a następnie wycina moje projekty, które ja z kolei ozdabiam różnymi technikami.

Moc inspiracji

Dużo w mojej pracowni drewnianych skrzydeł i tabliczek ozdobionych cytatami, motywem koronki lub jedynie pobielonych i poprzecieranych. Niedawno pojawiły się również drewniane kapliczki oraz zawieszki wykonane z gliny. Inspiracje dostrzegam wszędzie. Zwykły liść, który spadł na drewnianą paletę, uświadamia mi, że blaszka z botaniczną grafiką będzie ładnie wyglądać na starej desce. Czasem jednak tracę wenę i wtedy Tomek pomaga mi ją odnaleźć – zachęca do przeczytania interesującej książki lub porywa nad morze. Gdy siedzimy potem w milczeniu na plaży, ze stopami zakopanymi w piasku, nagle w głowie zapala mi się żarówka i jest kolejny pomysł. I wtedy myślę z wdzięcznością, jak to dobrze mieć w życiu kogoś, kto jest podporą i źródłem inspiracji do wielu działań, nie tylko rękodzielniczych.

Uwielbiam rękodzieło 12
Autor: M. Skorupski, styl. A. Wrodarczyk Najbardziej cenię sobie prezenty wykonane własnoręcznie. Wiem, ile czasu potrzeba, by je stworzyć, to najcenniejsze, co można podarować bliskim. W naszym domu sporo jest rękodzieła, nie tylko mojego autorstwa. Prawdziwy festiwal wyrobów Domowej Rękodzielni wypada u nas w okolicy świąt.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE