Okleina meblowa: naprawa okleiny na meblach KROK PO KROKU

2022-04-19 0:52

Aby naprawić drobne uszkodzenia okleiny meblowej, wcale nie musisz oddawać starych mebli do stolarza. Naprawa okleiny na meblach wcale nie jest trudna – bez problemu możesz przeprowadzić ją samodzielnie! Oto poradnik, który KROK PO KROKU przeprowadzi cię przez wszystkie punkty tego procesu.

Spis treści

  1. Okleina meblowa - naprawa KROK PO KROKU
  2. Zobacz też

Do naprawy uszkodzonej okleiny meblowej wystarczą: papier ścierny, żelazko, nożyk i paski nowej okleiny z klejem termozgrzewalnym (kupisz je w każdym sklepie budowlanym). Pamiętaj tylko, aby dobrać kolor okleiny do mebli do koloru naprawianego mebla! Jeśli gra w tobie artystyczna dusza, postaw na paski w innym kolorze.

Okleina meblowa - naprawa KROK PO KROKU

  1. Najpierw należy zdjąć uszkodzoną okleinę meblową. Aby ułatwić sobie pracę, rozmiękcz klej do okleiny meblowej przykładając do naprawianej krawędzi gorące żelazko.
  2. Po odklejeniu uszkodzonego fragmentu okleiny do mebli oczyść krawędź, a następnie wygładź ją papierem ściernym o uziarnieniu 200.
  3. Połóż na krawędzi nowy pasek okleiny na meble i dociśnij go rozgrzanym (w temperaturze dostosowanej do bawełny) żelazkiem. Zabieg ten sprawi, że klej do oleiny rozpuści się i zwiąże z podłożem. Uwaga – pamiętaj, by robić to przez szmatkę!
  4. Aby zapobiec odklejeniu się okleiny, przyciskaj ją do mebla przez kilka minut, na przykład drewnianym klockiem.
  5. Kiedy klej wyschnie, obetnij wystający poza krawędź mebla koniec paska.
  6. Następnie wyrównaj krawędzie okleiny do lica półki. Możesz też wyszlifować je przy pomocy papieru ściernego.

Gotowe!

Wyjątkowe kwiaty doniczkowe. Sprawdź, czy je rozpoznasz!

Pytanie 1 z 7
Jaki to kwiat?
Medynilla

Zobacz też

Jak przykleić fornir - naprawa forniru krok po kroku

Jak ODNOWIĆ MEBLE drewniane?

Jak odnowić meble drewniane? Przegląd technik
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Czerwiec rozpoczyna się Dniem Dziecka, więc w numerze spełniamy marzenia małego domownika - urządzamy pokój, pokazujemy ładne meble i zabawki.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie czerwiec okładka na SG