Ocieplacz ZAJĄCZEK na jajka wielkanocne KROK PO KROKU

2016-04-06 9:38 Agnieszka Osak-Rejmer|Milena Tuzimek

Jak zabawnie udekorować stół wielkanocny? Skorzystaj z naszej propozycji i samodzielnie uszyj ocieplacz na jajka w kształcie zajączka wielkanocnego! Pokazujemy jak uszyć ocieplacz na jajka KROK PO KROKU!

Ocieplacz ZAJĄCZEK na jajka wielkanocne KROK PO KROKU
Autor: Sylwester Rejmer Jak wykonać sprytny ocieplacz na jakja wielkanocne? Zobacz nasz patent ZRÓB TO SAM na zabawną dekorację stołu wielkanocnego!

Własnoręcznie uszyte dodatki do domu cieszą się coraz większą popularnością. Ich wykonanie nie jest trudne, jednak wymaga trochę pracy. Jeśli jesteście fanami dodatków typu zrób to sam - koniecznie skorzystajcie z naszej instrukcji. Dzięki niej uszyjecie oryginalne osłonki na jajka w kształcie królika!

Do uszycia osłonki-królika na jajko potrzebne będą:

Kawałek materiału i dodatkowo inny kolor tkaniny do zaakcentowania uszu, lamówka i wstążka, nici w trzech kolorach, szpilki, papier, ołówek i nożyczki.

Instrukcja wykonania krok po kroku:

- Rysujemy na papierze dwie formy. Jedna będzie przeznaczona na osłonkę, druga na uszy królika. Następnie odrysowujemy obie formy na lewej stronie tkaniny. Spinamy je szpilkami, a następnie wycinamy, zostawiając mały zapas z każdego brzegu tkaniny.

- Dolny brzeg osłonki podwijamy pod spód i przyszywamy razem z lamówką. Oprócz funkcji estetycznej ładnie zaokrągli ona dolny brzeg osłonki.

- Wszystkie elementy wywijamy na prawą stronę, a następnie umieszczamy uszy w trójkątnym wycięciu osłonki. Kolejnym etapem będzie ponowne przewrócenie na lewą stronę i przyszycie uszu.

- Czarną nitką wyszywamy oczy, różową nos, a grafitową pyszczek. Kokardką lub ozdobną tasiemką możemy zamaskować miejsce połączenia uszu i głowy.

Oryginalna dekoracja stołu na Wielkanoc gotowa!