Nowoczesne pakowanie prezentów. Jak zapakować prezent w papier i nie tylko

2023-12-15 12:01

Wręczanie podarunków to jedno – warto również zadbać o ciekawe opakowanie. Jeśli zastanawiasz się, jak artystycznie zapakować prezent, spieszymy z podpowiedziami. Ładnie i ciekawie możesz to zrobić samodzielnie w domu. Zobacz, jak zapakować prezent w papier i nie tylko.

Spis treści

  1. Nowoczesne pakowanie prezentów
  2. Jak zapakować prezent w papier? Szary papier + ozdoby w stylu eko
  3. Artystyczne pakowanie prezentów
  4. Jak zapakować nieforemny prezent?
  5. Jak zapakować prezent w folię?
  6. Jak zapakować duży prezent?
  7. Personalizowane bileciki do prezentów
  8. Zobacz też: Ozdoby z szyszek na święta. Choinka z szyszek, dekoracje z szyszek - jak zrobić?

Nawet niewielki prezent, czekolada czy książka, ale pomysłowo zapakowany będzie wielką przyjemnością i dla obdarowanego, i dla dającego. Warto się postarać. Na przykład malutki, symboliczny prezent owinięty kilkoma metrami sznurka wywoła uśmiech podczas rozpakowywania, a o to przecież chodzi.

Dobrym sposobem na świąteczne zapakowanie prezentu jest dołączenie elementu związanego z Bożym Narodzeniem, czyli gałązki choinki, jemioły, małej bombki, łańcucha choinkowego, pachnącego pierniczka lub kruchego ciasteczka.

Do prezentów dla dzieci możemy dokleić własnoręcznie wycięte z papieru kolorowego rogi renifera albo skrzydła anioła.

Nowoczesne pakowanie prezentów

Im prostsze opakowanie prezentu, tym więcej możliwości dekoracji. Jeśli pakujemy prezent w szary papier, wtedy możemy obwiązać go kilkoma kolorowymi wstążkami czy sznurkami, możemy też dołożyć wyciętego z papieru bałwanka, choinkę lub czapkę mikołaja.

Możemy papier dodatkowo owinąć przezroczystą folią lub bardzo delikatną tkaniną. Jeśli natomiast pakujemy prezent w kolorowy papier dekoracyjny i ozdoby stają się niepotrzebne, dołóżmy tylko bombkę w kontrastowym kolorze, pachnącą gałązkę z choinki lub korę cynamonu.

Jak zapakować prezent w papier? Szary papier + ozdoby w stylu eko

Zwykły, gładki szary papier do pakowania prezentów bije ostatnio rekordy popularności. Jak zwykle przy neutralnej bazie ważne stają się dodatki. Wystarczy książkę lub pudełko zapakowane w szary papier kilkukrotnie przewiązać kolorowym sznurkiem, lub wstążką.

Można też wybrać koronkę. Różnej szerokości i koloru – zależy od prezentu i naszej fantazji. Gładki szary papier możemy stemplować i malować. A co powiecie na gałązkę świerku lub ostrokrzewu włożoną pod sznurek?

Prosta, naturalna dekoracja, a jakże elegancka. Taki pomysł na pakowanie prezentów świątecznych nie wymaga ani nakładów finansowych, ani specjalnych zdolności, ani dużo więcej czasu. Warto spróbować!

Artystyczne pakowanie prezentów

Jak zapakować nieforemny prezent?

Z nietypowymi kształtami najłatwiej poradzisz sobie, wkładając je do pudełka. Czasem jednak trudno o odpowiednie pudełko. Można wykorzystać np. niepotrzebne opakowanie po urządzeniu, oklejając je kolorowym papierem.

Jak zapakować prezent w folię?

Możesz też skorzystać z nieprzezroczystej folii i zapakować prezent na kształt cukierka. Pod przezroczystą folię możemy włożyć cienki papier lub bibułkę.

Jak zapakować duży prezent?

Lepiej nie ryzykować pakowania dużych i foremnych prezentów w zwykły papier. Takie opakowanie zawsze się przerwie. Prezent wygląda nieestetycznie, a co gorsza – nie ma już niespodzianki! Do tego celu też możesz wykorzystać folię.

Personalizowane bileciki do prezentów

Nie zapomnijmy o podpisaniu prezentu. Możemy to zrobić bezpośrednio na opakowaniu, na przykład w formie stempelków, albo dołączyć bilecik w świątecznym kształcie z podpisem, do kogo należy prezent. Bilecik dołączony do opakowania z szarego papieru może być prosty w formie i minimalistyczny. Ale jeśli wiemy, że osoba obdarowywana lubi eleganckie akcenty, obsypmy bilecik brokatem.

Zobacz też: Ozdoby z szyszek na święta. Choinka z szyszek, dekoracje z szyszek - jak zrobić?

DIY: pakowanie prezentów last minute: proste a efektowne sposoby krok po kroku