Minikomoda w pepitkę: DIY łatwy decoupage krok po kroku

2016-01-18 11:13

W DIY zdobimy minikomodę techniką decoupage. Łatwy instruktaż krok po kroku pozwoli odmienić komodę i nadać jej indywidualny charakter. Minikoda w pepitkę na pewno będzie ładną dekoracją biurka.

W dzisiejszym cyklu zrób to sam pokazujemy, jak techniką decoupage krok po kroku ozdobić inikomodę Moppa IKEA.

Minikomoda IKEA: decoupage w pepitkę - potrzebne materiały

- minikomoda Moppa IKEA,
- emalia akrylowa biała,
- pędzelek,
- papier ścierny drobnoziarnisty ( gradacja 320),
- serwetka z wybranym motywem (pepitka),
- nożyczki,
- klej wikol,
- papier do pieczenia,
- żelazko,
- lakier ochronny matowy.

Decoupage: krok po kroku zdobimy minikomodę

Decoupage: minikomoda w pepitkę KROK 1

Surowe drewno minikomody pomaluj emalią akrylową białą. Dla całkowitego pokrycia powierzchni należy pomalować ją dwiema lub trzema warstwami farby.

Decoupage: minikomoda w pepitkę KROK 2

W czasie kiedy minikomoda schnie, masz chwilę na przygotowanie motywów z serwetki. Jeśli chcesz ozdobić szufladki minikomody, ustaw je by odmierzyć wzór serwetki. Ciekawszy efekt powstanie, jeśli serwetkę podzielisz na szufladki, by w całości przenieść obrazek serwetki.
Rozwarstw serwetkę pozostawiając tylko jedną warstwę z motywem.

Decoupage: minikomoda w pepitkę KROK 3

Po wyschnięciu farby przetrzyj ją drobnoziarnistym papierem ściernym dla uzyskania gładkiej powierzchni. Następnie pomaluj szufladki minikomody warstwą kleju wikol. Zwróć przy tym uwagę na to, by pokryć całą powierzchnię klejem. Dzięki temu przyklejona serwetka, w późniejszym etapie malowania lakierem, nie pomarszczy się i na dekorowanej powierzchni nie pojawią się pęcherzyki powietrza.

Decoupage: minikomoda w pepitkę KROK 4

Pozwól wyschnąć warstwie kleju do czasu, aż powierzchnia stanie się lepka. Następnie na tą powierzchnię połóż wycięty kawałek serwetki, który wcześniej został przygotowany. Całość przykryj kawałkiem papieru do pieczenia, a następnie rozgrzanym żelazkiem, nastawionym na najniższą temperaturę, przeprasuj powierzchnię serwetki. Pamiętaj, że każde żelazko się do tego nadaje. Musisz jednak pamiętać, by w nowszym modelu żelazka wyłączyć opcję parowania.

Decoupage: minikomoda w pepitkę KROK 5

Za pomocą papieru ściernego przetrzyj brzegi wieszaków, w celu usunięcia nadmiaru serwetki. A jeśli chcesz uzyskać efekt postarzenia, przeszlifuj również białą powierzchnię minikomody.

Decoupage: minikomoda w pepitkę KROK 6

Ostatnim etapem jest pomalowanie całości warstwą lakieru matowego. I gotowe!

monikomoda ozdobiona decoupage DIY
Autor: Patrycja Malitka Minikomoda w pepitkę, ozdobiona techniką decoupage, będzie sie aldnie prezentowac na biurku.