Słynna projektantka zdradza prosty patent na metamorfozę starej komody. Wystarczą 4 kroki

2022-08-25 13:34

Od lat masz w domu komodę, szafkę lub kredens, które… mocno ci się już opatrzyły? Annie Sloan – ekspertka od farb i jedna z najbardziej wpływowych brytyjskich projektantek – ma dla ciebie idealne rozwiązanie. Podpowiada, jak zmienić zwykły mebel w niezwykłą dekorację.

Komoda
Autor: Zdjęcie: Jesse Wild, pomysł: Annie Sloan, wykonanie: Felix Sloan SWOBODNIE, Z FANTAZJĄ Głównymi atutami tego wielowarstwowego wzoru jest jego naturalność i delikatne kolory. Przygotowując go, nie dąż do perfekcji. Zamiast z linijką w ręku odmierzać precyzyjne miejsca kolejnych szablonów, postaw lepiej na kreatywną zabawę. Wzory ptaszków i gałązek mogą na siebie nachodzić. Najważniejsze, by pokrywały cały front oraz boki mebla (nogom i blatowi komody przyda się „oddech” od dekoracji).

Spis treści

  1. POTRZEBNE BĘDĄ
  2. KROK 1
  3. KROK 2
  4. KROK 3
  5. KROK 4

POTRZEBNE BĘDĄ

Szablon z motywami ptaków Countryside Bird Annie Sloan, wałek z gąbki, 2 pędzle, farby kredowe, np. Annie Sloan: 1 l Chalk Paint Aubusson Blue, 120 ml Olive, 120 ml Svenska Blue, 120 ml Old White oraz wosk Clear Chalk Paint Wax.

ZTS Komoda
Autor: Jessie Wild

KROK 1

Odkręć uchwyty szuflad i pomaluj komodę niebieską farbą, np. Aubusson Blue. Użyj do tego pędzla średniej wielkości. Pozwól meblowi wyschnąć. Następnie połącz (w proporcjach pół na pół) odcienie niebieski z oliwkowym: Aubusson Blue i Olive.

ZTS Komoda, krok 1
Autor: Zdjęcie: Jesse Wild, pomysł: Annie Sloan, wykonanie: Felix Sloan

KROK 2

Teraz udekoruj front i boki komody przy pomocy szablonu i niebieskooliwkowej farby. Przykładaj szablon do komody, wypełniaj wzór kolorem. Zacznij od górnego narożnika frontu, a potem „idź dalej”, aż ozdobisz cały mebel.

ZTS Komoda, krok 2
Autor: Zdjęcie: Jesse Wild, pomysł: Annie Sloan, wykonanie: Felix Sloan

KROK 3

Pierwsza warstwa wzoru wyschła? Odwróć szablon na drugą stronę. Przyciskaj go w dowolnych miejscach do szafki i zamalowuj na biało (używając czystego wałka). Gdy mebel wyschnie, połącz kolory Aubusson Blue ze Svenska Blue. Odwróć szablon, wypełnij go niebieską mieszanką. Osusz.

ZTS Komoda, krok 3
Autor: Zdjęcie: Jesse Wild, pomysł: Annie Sloan, wykonanie: Felix Sloan

KROK 4

Pokryj komodę woskiem (jego nadmiar zbierz szmatką). Dodaj do wosku odrobinę niebieskiej farby Aubusson Blue, delikatnie rozprowadź je po meblu, na koniec przetrzyj szmatką. Efekt będzie bardziej vintage!

ZTS Komoda, krok 4
Autor: Zdjęcie: Jesse Wild, pomysł: Annie Sloan, wykonanie: Felix Sloan
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE