Lawendowa podkładka pod gorące naczynie decoupage: ZRÓB TO SAM

2014-05-06 19:18 Patrycja Malitka

W zrób to sam podpowiadamy jak zrobić podkładki deocupage pod gorące naczynie. Funkcjonalna dekoracja ozdobiona techniką decoupage'u to prawdziwy hit! Maj to najlepszy czas na spotkania w gronie znajomych!

Zależy wam, by podejmując gości stół był zarówno funkcjonalny, jak i pięknie udekorowany? W zrób to sam pokazujemy jak samodzielnie wykonać podkładkę pod gorące naczynia. Nasza podkładka jest wykonana techniką decoupage.

Podkłada decoupage pod gorące naczynia: potrzebne materiały

Zanim przystąpisz do prac, zorganizuj niezbędne materiały potrzebne do wykonania podkładki pod gorące naczynie techniką decoupage:

  • Podkładka korkowa
  • Farba akrylowa kremowa
  • Pędzel z włosia syntetycznego
  • Nożyczki
  • Serwetka papierowa decopuage
  • Klej do decoupage
  • Pędzel miękki
  • Wstążka dekoracyjna kremowa materiałowa samoprzylepna
  • Lakier jachtowy

Podkładka pod gorące naczynie decoupage: instrukacja krok po kroku

KROK 1:

Podkładkę malujemy kremową farbą akrylową pędzlem z włosia syntetycznego. Malujemy kilka warstw, ponieważ podkładka korkowa bardzo szybko wchłania duże ilości  farby. 

KROK 2:

Przygotowujemy wzór (decoupage) do naklejenia na przygotowaną w poprzednim punkcie powierzchnię podkładki. Rozwarstwiamy serwetkę do uzyskania jednej (cieniutkiej) warstwy z nadrukiem. Wycinany w miarę dokładnie wzór. Jeśli nie jesteśmy w stanie dokładnie wyciąć krawędzi, pozostawmy delikatny margines. Kremowy margines serwetki wtopi się w kremową farbę podkładu.

KROK 3:

Klejem do decoupage i pędzlem z delikatnego, miękkiego włosia naklejamy wzór według uznania na wcześniej pomalowaną podkładkę. Nie martwmy się, że klej jest biały i odznacza się od tła. Po wyschnięciu stanie się przeźroczysty i błyszczący.

KROK 4:

Na obrzeża podkładki donaklejamy samoprzylepną taśmę dekoracyjną. Warto wybrać ją również w kremowej tonacji, by nie odznaczała się zbyt mocno od tła naszej podkładki. Końcówkę docinamy równo nożyczkami.

KROK 5:

Na koniec całość malujemy kilkakrotnie lakierem jachtowym. Czynność tą najlepiej wykonywać na wolnym powietrzu z uwagi na drażniący zapach lakieru. Po dokładnym wyschnięciu jednak lakier sprawi, że powierzchnia nie będzie się kleić po zetknięciu z gorącym naczyniem. 

Nasza dekoracyjna podkładka pod gorące naczynie jest gotowa!