Lawendowa podkładka pod gorące naczynie decoupage: ZRÓB TO SAM

2014-05-06 19:18

W zrób to sam podpowiadamy jak zrobić podkładki deocupage pod gorące naczynie. Funkcjonalna dekoracja ozdobiona techniką decoupage'u to prawdziwy hit! Maj to najlepszy czas na spotkania w gronie znajomych!

Spis treści

 1. Podkłada decoupage pod gorące naczynia: potrzebne materiały
 2. Podkładka pod gorące naczynie decoupage: instrukacja krok po kroku

Zależy wam, by podejmując gości stół był zarówno funkcjonalny, jak i pięknie udekorowany? W zrób to sam pokazujemy jak samodzielnie wykonać podkładkę pod gorące naczynia. Nasza podkładka jest wykonana techniką decoupage.

Podkłada decoupage pod gorące naczynia: potrzebne materiały

Zanim przystąpisz do prac, zorganizuj niezbędne materiały potrzebne do wykonania podkładki pod gorące naczynie techniką decoupage:

 • Podkładka korkowa
 • Farba akrylowa kremowa
 • Pędzel z włosia syntetycznego
 • Nożyczki
 • Serwetka papierowa decopuage
 • Klej do decoupage
 • Pędzel miękki
 • Wstążka dekoracyjna kremowa materiałowa samoprzylepna
 • Lakier jachtowy

Podkładka pod gorące naczynie decoupage: instrukacja krok po kroku

KROK 1:

Podkładkę malujemy kremową farbą akrylową pędzlem z włosia syntetycznego. Malujemy kilka warstw, ponieważ podkładka korkowa bardzo szybko wchłania duże ilości  farby. 

KROK 2:

Przygotowujemy wzór (decoupage) do naklejenia na przygotowaną w poprzednim punkcie powierzchnię podkładki. Rozwarstwiamy serwetkę do uzyskania jednej (cieniutkiej) warstwy z nadrukiem. Wycinany w miarę dokładnie wzór. Jeśli nie jesteśmy w stanie dokładnie wyciąć krawędzi, pozostawmy delikatny margines. Kremowy margines serwetki wtopi się w kremową farbę podkładu.

KROK 3:

Klejem do decoupage i pędzlem z delikatnego, miękkiego włosia naklejamy wzór według uznania na wcześniej pomalowaną podkładkę. Nie martwmy się, że klej jest biały i odznacza się od tła. Po wyschnięciu stanie się przeźroczysty i błyszczący.

KROK 4:

Na obrzeża podkładki donaklejamy samoprzylepną taśmę dekoracyjną. Warto wybrać ją również w kremowej tonacji, by nie odznaczała się zbyt mocno od tła naszej podkładki. Końcówkę docinamy równo nożyczkami.

KROK 5:

Na koniec całość malujemy kilkakrotnie lakierem jachtowym. Czynność tą najlepiej wykonywać na wolnym powietrzu z uwagi na drażniący zapach lakieru. Po dokładnym wyschnięciu jednak lakier sprawi, że powierzchnia nie będzie się kleić po zetknięciu z gorącym naczyniem. 

Nasza dekoracyjna podkładka pod gorące naczynie jest gotowa!

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE