Lampa z tykwy: zrób to sam. Pomysł na oryginalną lampę

2016-01-04 11:49

W zrób to sam pokazujemy krok po kroku jak zrobić lampę z tykwy. Taka lampa jest oryginalna i bardzo dekoracyjna. Zobaczcie jak zrobić ją samodzielnie.

lampa z tykwy zrób to sam
Autor: Konrad Kalbarczyk Zrobienie lampy z tykwy wymaga precyzji i cierpliwości. W galerii zdjęć pokazujemy jak zrobić taką lampę.

Spis treści

 1. Zobacz: robimy lampę z tykwy zdjęcia krok po kroku GALERIA z instrukcją >>>
 2. Zrób to sam: jak zrobić lampę z tykwy
 3. Lampa z tykwy: potrzebne materiały
 4. Wideo: jak zrobić lampę z tykwy
lampa z tykwy zrób to sam
Autor: Konrad Kalbarczyk Zrobienie lampy z tykwy wymaga precyzji i cierpliwości. W galerii zdjęć pokazujemy jak zrobić taką lampę.

Dynie i tykwy - od sadzenia tych roślin, poprzez zbiór, aż po obróbkę i tworzenie dzieła. Monika, która dołączyła do Klub Kobiet z Pasją magazynu Moje Mieszkanie zdradza nam, jak powstają jej cudowne lampy.

Zobacz: robimy lampę z tykwy zdjęcia krok po kroku GALERIA z instrukcją >>>

Przekonaj się sama – to nie takie trudne! Zamieszczamy instrukcję zrób to sam - jak zrobić lampę z tykwy. Na tykwę - niezwykłą roślinę trafiła przypadkiem, szukając czegoś nowego do urozmaicenia ogrodu. Zafascynowana przypominającymi ogromne gruszki owocami, założyła… hodowlę tykw! Tak zrodziło się niecodzienne hobby naszej bohaterki. Lampy z tykwy, które tworzy, zauroczyły nas nie mniej niż sama ich autorka! Przedstawiamy Monikę, zawodowo inżyniera produkcji, prywatnie – artystkę i kobietę z pasją! Wiele o uprawie i obróbce tykw, a także o naszej bohaterce, dowiesz się z jej bloga Tykwa.blogspot.com.

Zrób to sam: jak zrobić lampę z tykwy

Zrobienie podobnej lampy z tykwy, którą prezentujemy na zdjęciach wymaga wprawy i doświadczenia. - Warto jednak się pomęczyć - mówi Monika. - Początki nie były łatwe, ale z każdą lampą idzie lepiej. Ja robię je już kilka lat. Radziłabym, aby przed przystąpieniem do wiercenia w tykwie, poćwiczyć dziurkowanie np. drewnianej listewki. Naturalne tykwy, nie udekorowane, a jedynie zasuszone, są także ciekawą ozdobą wnętrza. W towarzystwie lampionów z dyni sprawdzą się idealnie w jesiennej i zimowej aranżacji domu, balkonu czy ogrodu. Możesz sama zaprojekować wzór do wycięcia w dyni albo skorzystać z gotowego szablonu. Oprócz lamp wiszących z tykwy w pracowni autorki powstają także wersje stołowe. To tykwa dyktuje, jaki produkt zostanie zrobiony, wszystko zależy od jej kształtu i rozmiaru. Nie ma dwóch identycznych lamp, każda jest jedyna w swoim rodzaju!

Lampa z tykwy: potrzebne materiały

 • wysuszona tykwa (np. na Allegro.pl),
 • cyrkiel,
 • wiertarka albo multiszlifierka,
 • wiertła do drewna (3 rozmiary),
 • łyżka,
 • papier ścierny,
 • farba w sprayu,
 • kabel z oprawką żarówki,
 • osłonką na kostkę elektryczną,
 • żarówka,
 • szablon wzór do pobrania

Wideo: jak zrobić lampę z tykwy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE