Lampa z tykwy: zrób to sam. Pomysł na oryginalną lampę

2016-01-04 11:49

W zrób to sam pokazujemy krok po kroku jak zrobić lampę z tykwy. Taka lampa jest oryginalna i bardzo dekoracyjna. Zobaczcie jak zrobić ją samodzielnie.

lampa z tykwy zrób to sam
Autor: Konrad Kalbarczyk Zrobienie lampy z tykwy wymaga precyzji i cierpliwości. W galerii zdjęć pokazujemy jak zrobić taką lampę.

Spis treści

 1. Zobacz: robimy lampę z tykwy zdjęcia krok po kroku GALERIA z instrukcją >>>
 2. Zrób to sam: jak zrobić lampę z tykwy
 3. Lampa z tykwy: potrzebne materiały
 4. Wideo: jak zrobić lampę z tykwy
lampa z tykwy zrób to sam
Autor: Konrad Kalbarczyk Zrobienie lampy z tykwy wymaga precyzji i cierpliwości. W galerii zdjęć pokazujemy jak zrobić taką lampę.

Dynie i tykwy - od sadzenia tych roślin, poprzez zbiór, aż po obróbkę i tworzenie dzieła. Monika, która dołączyła do Klub Kobiet z Pasją magazynu Moje Mieszkanie zdradza nam, jak powstają jej cudowne lampy.

Zobacz: robimy lampę z tykwy zdjęcia krok po kroku GALERIA z instrukcją >>>

Przekonaj się sama – to nie takie trudne! Zamieszczamy instrukcję zrób to sam - jak zrobić lampę z tykwy. Na tykwę - niezwykłą roślinę trafiła przypadkiem, szukając czegoś nowego do urozmaicenia ogrodu. Zafascynowana przypominającymi ogromne gruszki owocami, założyła… hodowlę tykw! Tak zrodziło się niecodzienne hobby naszej bohaterki. Lampy z tykwy, które tworzy, zauroczyły nas nie mniej niż sama ich autorka! Przedstawiamy Monikę, zawodowo inżyniera produkcji, prywatnie – artystkę i kobietę z pasją! Wiele o uprawie i obróbce tykw, a także o naszej bohaterce, dowiesz się z jej bloga Tykwa.blogspot.com.

Zrób to sam: jak zrobić lampę z tykwy

Zrobienie podobnej lampy z tykwy, którą prezentujemy na zdjęciach wymaga wprawy i doświadczenia. - Warto jednak się pomęczyć - mówi Monika. - Początki nie były łatwe, ale z każdą lampą idzie lepiej. Ja robię je już kilka lat. Radziłabym, aby przed przystąpieniem do wiercenia w tykwie, poćwiczyć dziurkowanie np. drewnianej listewki. Naturalne tykwy, nie udekorowane, a jedynie zasuszone, są także ciekawą ozdobą wnętrza. W towarzystwie lampionów z dyni sprawdzą się idealnie w jesiennej i zimowej aranżacji domu, balkonu czy ogrodu. Możesz sama zaprojekować wzór do wycięcia w dyni albo skorzystać z gotowego szablonu. Oprócz lamp wiszących z tykwy w pracowni autorki powstają także wersje stołowe. To tykwa dyktuje, jaki produkt zostanie zrobiony, wszystko zależy od jej kształtu i rozmiaru. Nie ma dwóch identycznych lamp, każda jest jedyna w swoim rodzaju!

Lampa z tykwy: potrzebne materiały

 • wysuszona tykwa (np. na Allegro.pl),
 • cyrkiel,
 • wiertarka albo multiszlifierka,
 • wiertła do drewna (3 rozmiary),
 • łyżka,
 • papier ścierny,
 • farba w sprayu,
 • kabel z oprawką żarówki,
 • osłonką na kostkę elektryczną,
 • żarówka,
 • szablon wzór do pobrania

Wideo: jak zrobić lampę z tykwy