Komunijne pudełeczko na drobny prezent: ZRÓB TO SAM

2014-05-19 19:49 Patrycja Malitka

Jak zapakować prezent komunijny? Maj i czerwiec to miesiące zarezerwowane dla Pierwszych Komunii Świętych. Jak zapakować prezent na komunię - drobny upominek? Jak w jednym opakowaniu połączyć i drogocenny drobiazg i bilecik z życzeniami? Zainspiruj się naszym pomysłem na komunijne pudełeczko na drobny prezent!

Komunijne pudełeczko na drobny prezent: ZRÓB TO SAM
Autor: Patrycja Malitka Gotowe pudełeczko można dla bezpieczeństwa zawartości i urody prezentu przewiązać dekoracyjną wstążką z materiału. Komunijne pudełeczko na drobny prezent jest gotowe!

Jak zapakować drobny prezent na Komunię? Jeśli wybieracie się na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, a nie chcecie kupować standardowych kopert czy torebek na prezenty, zapoznajcie się z naszą podpowiedzią jak samodzielnie zrobić pudełeczko komunijne na drobny prezent.

Komunijne pudełeczko na drobny prezent: przygotuj materiały

Do samodzielnego zrobienia komunijnego pudełeczka na drobny prezent potrzebować będziecie:

1. Szablon lub ołówek i linijkę
2. Kartonowy papier ozdobny
3. Nożyczki
4. Klej
5. Naklejki
6. Wstążeczkę

Komunijne pudełeczko na drobny prezent: KROK PO KROKU

KROK 1

Chcąc własnoręcznie wykonać komunijne pudełeczko możecie skorzystać z szablonu dostępnego w naszej galerii, bądź narysować go samodzielnie. Wystarczy, że przy pomocy linijki i ołówka, na wewnętrznej stronie papieru z jakiego będzie wykonane pudełeczko, narysujecie prostokąt o wymiarach 16 cm x 11cm. Następnie przedzielicie go jeszcze na pół, by uzyskać dwa mniejsze prostokąty o wymiarach 8 cm x 11cm. Teraz przy pomocy szklanki bądź kubeczka odrysujcie nad każdym z mniejszych prostokątów półokrąg, który będzie miał średnicę 3 cm. Wzdłuż jednego boku mniejszego prostokąta pozostaw szerszy margines. Podane wymiary są oczywiście przykłądowe, możecie dopasować pudełeczko do wybranego prezentu. Tak przygotowany szablon starannie wytnij nożyczkami.

KROK 2

W miejscach linii przerywanych, za pomocą linijki i tempej strony nożyka, odciśnij wzdłuż kresek linie tak, by łatwo było je zagiąć. Postarajcie się to zrobić delikatnie, by nie uszkodzić struktury papieru. Inaczej pracę trzeba będzie zacząć od początku.

KROK 3

Pozostawiony wzdłuż jednego boku prostokąta margines zagnij do środka i podklej klejem do środka. Zagnij równiez półokrągłe elementy z jednej strony do środka. Z drugiej strony wrzuć prezent i zamknij pudełeczko analogicznie.

KROK 4

Ostatnim elementem jest ozdabianie pudełeczka. Jest to chyba najprzyjemniejsza część pracy. Przy pomocy naklejek ozdabiacie pudełeczko wedle uznania (w przypadku pudełeczka na inną okazję wykorzystac możecie kolorowy papier lub zupełnie inne aplikacje, np. filcowe). Jeśli lubicie i macie więcej czasu - narysujcie coś od siebie. warto równiez wzbogacić pudełko o ciekawą dedykację lub fragment wiersza (choć wszelkie napisy warto przygotować na etapie wyciętego i nie sklejonego szablonu, aby niepotrzebnie nie pognieść pudełka). Na koniec pudełeczko można przewiązać kolorową wstążką, najlepiej z materiału. Gotowe!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Lipcowe „Moje Mieszkanie” zaprasza na urlop od codzienności. W dalekiej podróży albo... na własnym balkonie. Tam też czeka znakomity relaks!

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Lipiec 2021