Jesienne dekoracje z liści: bukiet jesienny KROK PO KROKU

2017-10-09 14:55

Jesienny bukiet to doskonała ozdoba każdego mieszkania w tym seoznie. W końcu jesień to czas pomysłów na naturalne dekoracje. Liście mienią się pięknymi kolorami, a kasztany nabierają rumieńców. Jeśli za twoimi oknami jest dziś ponuro, a na podwórkach mieni się od spadających liści, zainspiruj się przyrodą i usiądź z nami do kolejnego artykułu z cyklu ZRÓB TO SAM. Pokażemy ci, jak stworzyć piękny jesienny bukiet z wykorzystaniem liści KROK PO KROKU!

Spis treści

  1. Jesienny bukiet z liści: materiały
  2. Jesienny bukiet z liści KROK PO KROKU
  3. Jak jesienią odmienić wnętrze? Obejrzyj inspirujące wideo!
  4. Jesienne dekoracje do mieszkania - GALERIE ZDJĘĆ

Jeśli lubisz kolory jesieni i samodzielne wykonane jesienne dekoracje, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Pokażemy ci jak samodzielnie wykonać jesienny bukiet z różyczkami z barwnych liści KROK PO KROKU!

Zobacz: Dodatki do wnętrz: ceramiczne origami. Najmodniejsze doniczki, wazony i klosze! >>>

Jesienny bukiet z liści: materiały

Materiały potrzebne do wykonania jesiennego bukietu z liści:- liście klonu,- taśma izolacyjna,- nożyczki,- patyczki,- sznurek jutowy,- słój

Nie przegap: Kwiaty we wnętrzach: tkaniny, wazony, dekoracje >>>

Jesienny bukiet z liści
Autor: Patrycja Malitka Efekt końcowy!

Jesienny bukiet z liści KROK PO KROKU

KROK 1: Po pierwsze zbierz pęk pięknych, kolorowych liści. Pamiętaj, że najłatwiej wykonać bukiet z liści nieprzesuszonych, dlatego najlepsze do tego typu prac są liście świeżo zebrane. Postaraj się również, aby liście były różnej wielkości, ponieważ umożliwi ci to wykonanie większych i mniejszych "różyczek".

KROK 2: Rozłóż liść klonu na płaskiej powierzchni. Następnie złóż liść na pół tak, by jego górna część stykała się z dolną, czyli z ogonkiem. Tak złożony liść zroluj, tworząc środek kwiatka ("różyczki"). Kolejny liść, odrobinę większy, złóż na pół, połóż na jego środku poprzednio zrolowany liść i zacznij formułować go na kształt wachlarza. W taki sposób dokładaj kolejne liście, aż do uzyskania pożądanej wielkości kwiatka.

KROK 3: Jeśli uznasz, że kwiatek jest już wystarczająco duży, jego koniec zwiąż sznurkiem. Następnie umieść w nim patyczek, a ten z kolei oklej taśmą izolacyjną. Kolory taśmy mogą być różne dla uzyskania większej różnorodności kolorystycznej w wazonie.

KROK 4: Stary słój może posłużyć jako oryginalny wazon. Umieść w wazonie wykonane jesienne "różyczki", dodając do bukietu kilka luźnych liści i gałązki głogu. Możesz również na dno wazonu wrzucić kilka szyszek, żołędzi, gałązek głodu i liści, nadając kompozycji bardziej jesiennego wyrazu. Bukiet jest gotowy! Prawda, że proste?

Polecamy: Pomysłowy wazon na kwiaty >>>

Jak jesienią odmienić wnętrze? Obejrzyj inspirujące wideo!

Więcej inspiracji:

Jesienne dekoracje do mieszkania - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz, jakie jeszcze naturalne dekoracje możesz zrobić jesienią poza pięknym bukietem z liści. Zainspiruj się naszymi pomysłami.

Więcej: Las w domu: pomysły na dekoracje >>>

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE