Jak zrobić zabawkę dla psa? Pomysły DIY

2021-07-07 15:19
Zabawki dla psa
Autor: Unsplash.com @annadudkova

Każdy właściciel psiaka prędzej czy później zorientuje się, że zgromadził w domu całkiem pokaźną kolekcję zabawek dla pupila. Gryzaki, gumowe kości, piłki - tego nigdy za wiele. Jednak niektóre zabawki dla psa to koszt nawet kilkudziesięciu złotych, a przecież wiadomo, że zwierzę dosyć szybko się znudzi, albo zniszczy gadżet. Dlatego chcieliśmy wam zaproponować kilka propozycji z cyklu DIY, które bez problemu przygotujecie za grosze. A radość zwierzaka będzie równie wielka!

Zabawki dla psa, które zrobisz sam

1. Mata węchowa

To zdecydowanie jedna z najlepszych zabawek dla psa w każdym wieku, która pełni wiele funkcji. Uspokaja zwierzę, pozwala mu rozładować energię i daje mnóstwo frajdy. Mata węchowa dla psa to zabawka, która w sklepach zoologicznych może kosztować nawet 100 zł, tymczasem jej wykonanie w domu będzie kosztowało nie więcej niż 10 zł. Potrzebny będzie kawałek gumowej wycieraczki z otworami, minimum 40 cm długości (im większy pies, tym większy kawałek), stara polarowa bluza lub koc z polaru (najlepiej, aby kolorów było jak najwięcej) i… czas.

Wykonanie maty zajmie mniej więcej godzinę. Materiał należy pociąć na paski, a następnie każdy otwór w wycieraczce trzeba przewiązać kawałkiem polaru, z każdej strony. Czyli jedno kółko to łącznie cztery kawałki materiału. Po wypleceniu całej maty, powstanie gęsta, ciasno utkana zabawka z frędzlami. To właśnie w nich ukrywamy małe smaczki, które pies musi znaleźć i wydostać.

2. Kula smakula - zabawka dla małego psa

Do wykonania gadżetu potrzebna będzie piłka tenisowa (musi być pusta w środku) i ostry nożyk. W piłce wycinamy niewielkie otwory - na tyle duże, by móc włożyć do nich smakołyki. Gotową zabawkę kładziemy na podłodze. Zadaniem psa jest toczenie piłki w taki sposób, aby wypadły z niej wszystkie smaczki.

Zabawki dla psa
Autor: Unsplash.com @justinveenema

3. Zabawka dla psa DIY - koc pełen przysmaków

To chyba najprostsza zabawka, jaką możecie wymyślić! Potrzebny będzie stary ręcznik lub niewielki koc. Rozłóżcie materiał na płasko i układajcie smaczki, zwijając całość w rulon. Na końcu możecie obwiązać powstałą „roladę“ sznurkiem, aby pupil napotkał większą trudność w zdobycia wszystkich przysmaków.

4. Tajemnicze pudełko

Kolejna zabawka dla psa, która nie będzie was kosztowała prawie nic. Wystarczy zamykane opakowanie po jajkach (koniecznie papierowe!) i miękki sznurek lub papierowa taśma. W pudełku schowajcie kilka smakołyków, a następnie obwiążcie pudełko sznurkiem lub oklejcie taśmą. Aby pies mógł dostać się do środka, będzie musiał albo rozszarpać opakowanie, albo sprytnie zdjąć sznurek. Pamiętajcie, by dopingować psiaka i chwalić go za wytrwałość.

5. Zabawki dla psa - suchy basen

Potrzebny będzie spory karton lub duża, plastikowa miska. Napełnijcie ją lekkimi piłeczkami lub kulkami z gazety. Pomiędzy piłeczki wrzućcie smaczki. Pies będzie musiał po nie zanurkować, a szukanie ich da mu wiele radości!

Zabawki dla psa
Autor: Unsplash.com @sweetpagesco

Jak zrobić zabawkę dla psa? 

6. Znikający smakołyk

To właściwie nie zabawka dla psa, ale zabawa. Przygotujcie kubeczki po jogurtach. Możecie też wykorzystać sylikonowe papilotki na babeczki. Następnie ustawcie w rzędzie 4-5 kubeczków, ale tylko pod jednym z nich ukryjcie smakołyk. Zadaniem psa jest wskazać kubek, gdzie może znajdować się smaczek – w nagrodę może go spałaszować. Jednak nawet, jeżeli psiak będzie obalał łapą każdy kolejny w poszukiwaniu pyszności, i tak zabawa będzie przednia!

7. Szarpak

Aby zrobić szarpak dla psa, znów będziecie potrzebować jakiejś tkaniny. Najlepszym rozwiązaniem będzie polar, to idealny materiał, bo jest miękki i pluszowy. Wytnijcie cztery długie paski i zawiążcie je w górnej części na supeł. Następnie zaplećcie je w warkocz, a na końcu zwiążcie.

8. Zabawka dla psa ze starej skarpetki

Zabawkę możecie wykonać na dwa sposoby: napełniając skarpetkę watą (wówczas powstaje pluszak) albo szeleszczącą folią. Gotową skarpetę obwiążcie sznurkiem lub zszyjcie, aby nic z niej nie wypadało. Nie oplatajcie jej gumką, bo pies może ją przegryźć i zjeść. Bezpieczeństwo pupila jest najważniejsze.

Domowe zabawki dla psa niewiele kosztują, a pozwalają psu rozładować nadmiar energii i zaspokoić potrzeby – a jedną z nich jest wąchanie. Zwłaszcza jesienią i zimą, gdy spacery stają się krótsze i psiak więcej czasu spędza w domu.

Jak przygotować dom na przyjęcie psa? Webinar: Dom przyjazny dla psa. Pies szczęśliwy w domu i na spacerze
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Letnie leniuchowanie - w numerze podpowiedzi, jak urządzić i wyposażyć salon pod chmurką. W ABC stylu angielska łazienka - podobną możesz mieć u siebie.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Lipiec 2022