Jak zrobić wieszak do przedpokoju: drzewo i ceramika KROK PO KROKU

2017-12-28 11:02

W zrób to sam pokazujemy jak zrobić wieszak do przedpokoju. Sprawdź, jak wykorzystać drewnianą deskę i ceramiczne elementy domowej zastawy, by całość przekuć w funkcjonalny wieszak do przedpokoju. Zobacz nasz nietypowy sposób na drewniany wieszak z ceramicznymi uchwytami ZRÓB TO SAM!

Spis treści

  1. Wieszak do przedpokoju: deska, imbryk, śrubokręcik
  2. Wieszak do przedpokoju: KROK PO KROKU

Oryginalny wieszak do przedpokoju możemy z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu! Stylistyka eko i nadawanie przedmiotom nowych funkcji to klucz do sukcesu! Zobacz jak stworzyć piękny wieszak do przedpokoju z deski i ceramicznych elementów KROK PO KROKU.

Wieszak do przedpokoju: deska, imbryk, śrubokręcik

Do wykonania oryginalnego wieszaka do przedpokoju w stylu eko potrzebować będziesz wyłącznie eko materiałów. W pierwszej kolejności - deska. Najlepiej jak najbardziej nieregularna. Chętnie z korą i sękami. Drugim elementem będą ceramiczne i porcelanowe przykrywki od imbryków. Jeśli nie dysponujemy pojedynczymi, zagubionymi okazami w domowych kolekcjach (lub zwyczajnie darzymy je nienaruszalnym sentymentem), wybierzmy się na najbliższy pchli targ i za bezcen wykupmy kilka ceramicznych elementów. Mogą być to też ceramiczne figurki, gałki, uchwyty czy zdefragmentowana zastawa - wszystko można jeszcze wykorzystać! Co ponadto? Papier ścierny, śrubki, wkrętarka lub śrubokręt, wiertarka, klej vikol i wycięte z drewna krążki na wymiar porcelanowych pokrywek.

Wieszak do przedpokoju: KROK PO KROKU

KROK 1

Przygotowaną wcześniej deskę delikatnie przetrzyjmy drobnoziarnistym papierem ściernym (min. 200). Ma to na celu jedynie wygładzenie ewentualnych chropowatości, które stwarzać mogą ryzyko drzazgi. Nie starajmy się natomiast oheblować deski "do żywego drewna". Naturalna patyna jest trendy! Na tyłach deski zamontujmy też odpowiednio dwa haki / zawieszki, za które przytwierdzimy gotowy wieszak do ściany w przedpokoju.

KROK 2

Najtrudniejszy element: drewniane krążki wycięte w drewnie na wymiar wewnętrznej średnicy porcelanowych przykrywek. Ochronią one delikatną, porcelanową strukturę przed łatwym uszkodzeniem i pomogą stabilnie zamontować nasze "haczyki" do wieszaka. Odrysujmy na kartce wszystkie pokrywki, których użyjemy jako haczyki w naszym wieszaku i zmierzmy ich średnice. Następnie przenieśmy te dane na kawałek drewna, z którego będziemy wycinać nasze krążki. Możemy spróbować wyciąć je sami, jeśli dysponujemy wyrzynarką do drewna, lub poprosić o ich wycięcie na podany wymiar zaprzyjaźnionego cieślę lub stolarza. Każdy krążek należy na koniec przewiercić na wylot za pomocą wiertarki.

KROK 3

Wycięte na wymiar drewniane krążki rozplanowujemy na desce - wieszaku. Następnie za pomocą śrubek przytwierdzamy je do podłoża - śrubokrętem lub wkrętarką.

KROK 4

Wierzch drewnianych kółek pokrywamy klejem vikol i nasadzamy nań dopasowaną do kółka porcelanową przykrywkę. Czekamy aż klej się zawiąże na wszystkich klejonych elementach (minimum 1 godz.). Nasz oryginalny wieszak do przedpokoju w stylu eko jest gotowy!