Jak zrobić trójkątną poduszkę z pomponami: zrób to sam!

2016-05-13 13:30

Odśwież swoje mieszkanie na wiosnę! Zobacz jak uszyć trójkątną poduszkę z pomponami - krok po kroku. Tekstylia to najszybszy i najtańszy sposób by odmienić wygląd wnętrza.

Jak zrobić trójkątną poduszkę?
Autor: dawanda.pl

Tekstylia to łatwy sposób na szybką zmianę aranżacji wnętrza. Podpowiadamy, jak w prosty sposób za ich pomocą odświeżyć wystrój mieszkania. Zobaczcie jak uszyć poduszkę w kształcie stożka, dodatkowo ozdobioną pomponami.

Jak zrobić trójkątną poduszkę: materiały

Co będzie Ci potrzebne do wykonania poduszki:

- Wybrana przez nas tkanina- może mieć dowolny, ulubiony wzór

Możemy użyć prostokąta o dowolnych wymiarach. Ten użyty na zdjęciach posiada wymiary 50 x 100 cm. Należy jedynie pamiętać, że dłuższy bok to dwukrotność krótszego.

- Wypełnienie

Wypełnienie wykorzystane na zdjęciach jest silikonowe i nie zbija się podczas prania. Dlatego też nie został wszyty suwak, bo całość można łatwo utrzymać w czystości.

- Pompony (możemy zrobić je sami lub kupić już gotowe)

Jak zrobić trójkątną poduszkę: krok po kroku

W pierwszej kolejności przygotowujemy tkaninę- przycinamy tkaninę do pożądanych wymiarów. Następnie składamy tkaninę na pół- prawą (ładniejszą) stroną do środka. Spinamy szpilkami materiał, żeby nam się nic nie przesuwało podczas szycia. Zaznaczamy miejsce złożenia materiału- w miejscu, gdzie tkanina została złożona wbijamy szpilkę. Zszywamy razem dwa boki. Trzeci, otwarty- zostawiamy, żeby móc przewinąć poduszkę na prawą stronę i zszyć w taki sposób, żeby powstał nam stożek. Przycinamy rogi, żeby szwy się ładniej układały, po wywinięciu. Wywijamy tkaninę- przewracamy poduszkę na tą ładną stronę. Nadszedł czas na wypchanie poduszki silikonowym puchem. Następnie musimy nadać poduszce kształt stożka. W tym celu składamy poduszkę i spinamy szpilkami, zawijając nieco brzegi do wewnątrz, żeby nam się nie strzępiły. Żeby wyszło równo- szew musi się stykać z miejscem złożenia materiału, czyli tam gdzie wbiliśmy szpilkę. Ostatni bok- zaszywamy. Na samym końcu- w rogach przyszywamy pompony. Gotowe! Tak wykonana poduszka z pewnością wprowadzi do wnętrza ciekawy akcent przykuwający uwagę. Z jej pomocą z łatwością odmienisz w prosty sposób wystrój wnętrza na wiosnę!

Zobacz też: Przytulanka dla dziecka zrób to sam >>>