Jak zrobić półkę z segregatorów DIY!

2016-04-02 16:49

Lubicie oryginalne rozwiązania, a wasze biurko potrzebuje dodatkowej przestrzeni? Co powiecie na półkę z segregatorów? W cyklu ZRÓB TO SAM pokazujemy jak KROK PO KROKU wykonać stylową i pożyteczną półkę z segregatorów.

Spis treści

  1. Jak zrobić półkę z segregatorów: materiały
  2. Jak zrobić półkę z segregatorów: KROK PO KROKU
Jak zrobić półkę DIY
Autor: Patrycja Malitka

Jeśli lubisz proste rozwiązania, które ułatwiają utrzymać porządek na biurku, ten artykuł jest dla ciebie. Pokazujemy krok po kroku jak wykonać samodzielnie półkę z segregatorów.

Jak zrobić półkę z segregatorów: materiały

Do wykonania oryginalnej półki z segregatorów potrzebować będziesz następujących materiałów:

- dwa segregatory ze sklejki lub drewna,- taśma malarska,- spray w kolorze miedzianym,- dwie przyssawki do szkła,- klej na gorąco,- szyba w prostokącie,- wkrętarka,- kołki rozporowe i wkręty.

Jak zrobić półkę z segregatorów: KROK PO KROKU

KROK 1

Prace związane z wykonaniem półki z segregatorów rozpocznij od obklejenia segregatorów taśmą malarską. Postaraj się, aby powstały wzór był jak najmniej symetryczny. W ten sposób twoja półka nabierze indywidualnego wyglądu.

KROK 2

Za pomocą sprayu w kolorze miedzianym pomaluj obklejoną powierzchnię segregatorów. Postaraj się nałożyć jak najcieńszą warstwę sprayu, tak by nie powstały zacieki nadmiaru farby.

KROK 3

Kiedy powierzchnia wyschnie, delikatnie odklej taśmy z boków segregatorów. Następnie za pomocą kleju na gorąco przymocuj przyssawki w otworach znajdujących się na przodzie segregatorów.

KROK 4

Ułóż segregatory tak, by przyssawki znajdowały się na górze. Na ich powierzchnię połóż szybę w prostokącie, która od teraz tworzyć będzie półkę. Na koniec wystarczy zagospodarować powstałą przestrzeń. Jeśli chcesz,aby twoja powstała półka była półką wiszącą, do jej zamontowania potrzebne ci będą kołki rozporowe, wkręty i wkrętarka.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE