Jak zrobić lampion z dyni na Halloween? WIDEO

2014-10-27 16:14
dynia na halloween
Autor: Opracowanie: Redakcja

Dynia na Halloween w naszym poradniku zrób to sam. Pokazujemy, jak zrobić lampion z dyni na Halloween, bo to już niedługo. A Halloween to mnóstwo imprez, przebieranek, własnoręcznie robionych ozdób. Jedną z najpopularniejszych dekoracji jest lampion z dyni. Podpowiadamy, jak go zrobić. Instruktaż WIDEO - warto zobaczyć film do końca - są extra dodatki!

dynia na halloween
Autor: Opracowanie: Redakcja

Dynia na Halloween może być ozdobą parapetu, balkonu czy ogródka. Pokazujemy jak zrobić z dyni lampion. Żeby sobie ułatwić zadanie z robieniem lampionu z dyni na Halloween, warto wybrać taką z niezbyt twardą skórą. Łatwiej wtedy wytniesz w niej ażurowe wzory. Pomyśl też o kształcie dyni na Halloween – ma być ładnym lampionem, ale ważna jest też praktyczna przyczyna. W płaskiej ciężko zrobić otwory.

Dynia na HALLOWEEN: przygotuj narzędzia

Przygotuj narzędzia do zrobienia dyni na Halloween. Potrzebne ci będą solidne noże (taki do krojenia mięsa oraz drugi z piłką), także z cienkim ostrzem. Przyda się także łyżka i łyżeczka do wybierania ze środka dyni miąższu. Przygotuj także kartkę i ołówek albo pisak do naszkicowania swojego pomysłu. A poza tym potrzebne będą: miska na miąższ, świeczki, które włożysz do środka dyni, zapałki lub zapalniczka.

Lampion z dyni na HALLOWEEN: naszkicuj wzór

Najpierw narysuj na kartce swój projekt lampionu z dyni na Halloween. Potem zaznacz na dyni ołówkiem miejsce odcięcia pokrywki - „czapeczki”. Warto też od razu naszkicować wszystkie otwory: oczy, nos, usta. Możesz to zrobić pisakiem, ale wtedy wycinając otwory, pamiętaj, by nie zostały ślady pisaka.

Lampion z dyni na HALLOWEEN: odetnij pokrywkę

Odetnij nożem pokrywkę lampionu z dyni na Halloween, ponacinaj miąższ i staraj się go wybrać ze środka. Pierwsza warstwa miąższu jest twarda, ale następna (z pestkami) już bardzo miękka. Dlatego rób to bardzo ostrożnie, żeby nie pokaleczyć siebie i nie zniszczyć dyni. Do wybierania miękkiej części miąższu użyj łyżek. Z miąższu można ugotować pyszną zupę, a pestki opłukać, wysuszyć w piekarniku i wziąć ze sobą na imprezę – świetna i zdrowa przekąska!

Lampion z dyni na HALLOWEEN: usuń miąższ

Staraj się usunąć cały miąższ ze środka lampionu z dyni na Halloween, a szczególnie dokładnie w miejscu, w którym

Lampion z dyni na HALLOWEEN: wytnij otwory

Wytnij narysowane na dyni otwory. Używaj do tego noża z ostrym końcem. Bądź ostrożna i precyzyjna, bo łatwo uszkodzić lampion-dynię.

Na koniec zapal świeczki, włóż do środka lampionu z dyni na Halloween i przykryj go czapeczką. Gotowe, zapraszamy na imprezę!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Czerwiec rozpoczyna się Dniem Dziecka, więc w numerze spełniamy marzenia małego domownika - urządzamy pokój, pokazujemy ładne meble i zabawki.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie czerwiec okładka na SG