Jak zrobić lampion z dyni na Halloween? WIDEO

2014-10-27 16:14
dynia na halloween
Autor: Opracowanie: Redakcja

Dynia na Halloween w naszym poradniku zrób to sam. Pokazujemy, jak zrobić lampion z dyni na Halloween, bo to już niedługo. A Halloween to mnóstwo imprez, przebieranek, własnoręcznie robionych ozdób. Jedną z najpopularniejszych dekoracji jest lampion z dyni. Podpowiadamy, jak go zrobić. Instruktaż WIDEO - warto zobaczyć film do końca - są extra dodatki!

dynia na halloween
Autor: Opracowanie: Redakcja

Dynia na Halloween może być ozdobą parapetu, balkonu czy ogródka. Pokazujemy jak zrobić z dyni lampion. Żeby sobie ułatwić zadanie z robieniem lampionu z dyni na Halloween, warto wybrać taką z niezbyt twardą skórą. Łatwiej wtedy wytniesz w niej ażurowe wzory. Pomyśl też o kształcie dyni na Halloween – ma być ładnym lampionem, ale ważna jest też praktyczna przyczyna. W płaskiej ciężko zrobić otwory.

Dynia na HALLOWEEN: przygotuj narzędzia

Przygotuj narzędzia do zrobienia dyni na Halloween. Potrzebne ci będą solidne noże (taki do krojenia mięsa oraz drugi z piłką), także z cienkim ostrzem. Przyda się także łyżka i łyżeczka do wybierania ze środka dyni miąższu. Przygotuj także kartkę i ołówek albo pisak do naszkicowania swojego pomysłu. A poza tym potrzebne będą: miska na miąższ, świeczki, które włożysz do środka dyni, zapałki lub zapalniczka.

Lampion z dyni na HALLOWEEN: naszkicuj wzór

Najpierw narysuj na kartce swój projekt lampionu z dyni na Halloween. Potem zaznacz na dyni ołówkiem miejsce odcięcia pokrywki - „czapeczki”. Warto też od razu naszkicować wszystkie otwory: oczy, nos, usta. Możesz to zrobić pisakiem, ale wtedy wycinając otwory, pamiętaj, by nie zostały ślady pisaka.

Lampion z dyni na HALLOWEEN: odetnij pokrywkę

Odetnij nożem pokrywkę lampionu z dyni na Halloween, ponacinaj miąższ i staraj się go wybrać ze środka. Pierwsza warstwa miąższu jest twarda, ale następna (z pestkami) już bardzo miękka. Dlatego rób to bardzo ostrożnie, żeby nie pokaleczyć siebie i nie zniszczyć dyni. Do wybierania miękkiej części miąższu użyj łyżek. Z miąższu można ugotować pyszną zupę, a pestki opłukać, wysuszyć w piekarniku i wziąć ze sobą na imprezę – świetna i zdrowa przekąska!

Lampion z dyni na HALLOWEEN: usuń miąższ

Staraj się usunąć cały miąższ ze środka lampionu z dyni na Halloween, a szczególnie dokładnie w miejscu, w którym

Lampion z dyni na HALLOWEEN: wytnij otwory

Wytnij narysowane na dyni otwory. Używaj do tego noża z ostrym końcem. Bądź ostrożna i precyzyjna, bo łatwo uszkodzić lampion-dynię.

Na koniec zapal świeczki, włóż do środka lampionu z dyni na Halloween i przykryj go czapeczką. Gotowe, zapraszamy na imprezę!