Jak zrobić drapak dla kota: instrukcja krok po kroku

2019-01-02 16:17

Jak zrobić drapak dla kota? Jeśli twój kot ma ukochany drapak, który jest już zniszczony i wygląda nieestetycznie - nie wyrzucaj go! W cyklu zrób to sam podpowiemy, jak prosto odnowić drapak dla kota.

Spis treści

  1. Jak zrobić drapak dla kota - instrukcja. Co będzie potrzebne?
  2. Jak odnowić drapak dla kota: instrukcja krok po kroku

Właściciele zwierząt doskonale wiedzą, że ich pupile mają swoje ulubione zabawki. W przypadku kotów może być nią stary drapak, którego w żaden sposób nie da się zastąpić. W zrób to sam pokazujemy krok po kroku, jak odnowić ulubiony, stary drapak dla kota.

Jak zrobić drapak dla kota - instrukcja. Co będzie potrzebne?

Do zrobienia drapaka dla kota potrzebujemy takich rzeczy, jak:

- sznur jutowy gruby,- klej na gorąco,- nożyczki,- sznurek jutowy cienki,- śrubokręt.

..  Jak zrobić legowisko dla psa? >>>

Jak odnowić drapak dla kota: instrukcja krok po kroku

1. Usuń stary, zniszczony sznurek z całości drapaka. Jeśli czujesz opór, przetnij sznur pionowo w dół drapaka. Zazwyczaj sznury klejone są na klej na gorąco, dlatego ich zdjęcie nie powinno przysporzyć ci wiele kłopotu. Dla ułatwienia prac rozmontuj górną część drapaka, odkręcając śrubę, która umieszczona jest pod spodem drapaka. 2. Po rozmontowaniu górnej części łatwiej będzie usunąć stary sznur z dolnej części drapaka. Nie przejmuj się tym, że pozostał klej na powierzchni drapaka - w niczym nie przeszkodzi, kiedy będziesz układać nowy sznur.

..  Świnka morska w domu – co trzeba wiedzieć? >>>

..  Królik domowy - poradnik dla właścicieli >>>

3. Sznur przyklej klejem na gorąco. Uważaj przy tym, ponieważ kontakt z rozgrzanym klejem może poparzyć skórę. Dlatego jeśli nie masz wprawy w pracy z klejem na gorąco, użyj rękawic ochronnych. Klejenie sznura zacznij od oklejenia drążka pionowego drapaka, kierując się od dołu ku górze.4. Zanim rozpoczniesz klejenie sznura na podstawie drapaka, przymocuj drążek za pomocą śruby, która znajduje się w podstawie drapaka. Następnie przyklej sznur, rozpoczynając od klejenia wokół drążka w kierunku zewnętrznej strony drapaka. W ten sposób powstanie koło. Reszta klejenia odbywa się kawałkami sznura. Za każdym razem należy odcinać nożyczkami i podklejać końcówkę do spodu podstawy drapaka.

5. Końcowy etap polega na przymocowaniu kocich zabawek.

Zobacz w galerii powyżej, jak to wykonać krok po kroku!

odnowiony drapak dla kota
Autor: Patrycja Malitka Efekt końcowy: drapak dla kota jak nowy!
Drzwi dla kota
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE