ZRÓB TO SAM: pokrowiec na deskę do prasowania

2016-08-03 17:29 Patrycja Malitka

Jak uszyć nowy pokrowiec na deskę do prasowania, kiedy stary jest już zużyty? Deska do prasowania to nieodłączne wyposażenie perfekcyjnej pani domu. Jeśli Twoja deska do prasowania jest już zniszczona i wygląda nieestetycznie - nie wyrzucaj jej! W cyklu ZRÓB TO SAM podpowiemy, jak w kilka chwil uszyć nowy, modny pokrowiec na deskę do prasowania!

Deska do prasowania to element wyposażenia każdego domu. Jeśli twoja deska do prasowania jest już zniszczona, lecz ty pomimo wszystko nie potrafisz się z nią rozstać, koniecznie zajrzyj do naszego cyklu zrób to sam. Pokażemy ci, jak w prosty sposób odnowić deskę do prasowania KROK PO KROKU.

Jak uszyć pokrowiec na deskę do prasowania: materiały

Do uszycia nowego pokrowca na starą deskę do prasowania potrzebować będziemy następujących materiałów:

  • stara deska do prasowania,
  • gąbka tapicerska o gr. 0,5 cm,
  • materiał z wybranym wzorem,
  • nożyczki,
  • marker / ołówek,
  • sznurek,
  • maszyna do szycia

Jak uszyć pokrowiec na deskę do prasowania: KROK PO KROKU

Jak uszyć nowy pokrowiec na deskę do prasowania? Wystarczy podążać za naszymi wskazówkami KROK PO KROKU:

KROK 1

Usuń stary, zniszczony materiał i gąbkę z całości deski. Postaraj się nie zniszczyć jednak zarówno gąbki, jak i materiału, ponieważ posłużą one za wzór do wykroju.

KROK 2

Rozłóż gąbkę na płaskiej powierzchni, za pomocą markera odrysuj kształt starej gąbki, a  następnie wytnij odrysowaną część. Tą samą czynność wykonaj na materiale, pamiętając, żeby pozostawić margines na zakładkę ok. 2 cm.

KROK 3

Kolejnym krokiem jest podszycie marginesu materiału na deskę, tak by zmieścił się w nim sznurek. Spinacz biurowy posłuży do nawleczenia sznurka w środek materiału.

KROK 4

Ostatnią czynnością jest równomierne ułożenie materiału wraz z gąbką na desce i zaciśnięcie sznura wokoło deski. Deska do prasowania otrzymała nowy, estetyczny wygląd. Gotowe!

Jak uszyć pokrowiec na deskę do prasowania ZRÓB TO SAM
Autor: Patrycja Malitka Co zrobić, jeśli nasza stara deska do prasowania jest już w bardzo opłakanym stanie...? Pora na nowy pokrowiec! Zobacz jak w prosty sposób uszyć go samodzielnie w domu!
Jak uszyć pokrowiec na deskę do prasowania ZRÓB TO SAM
Autor: Patrycja Malitka Nowa odsłona starej deski do prasowania! Efekt WOW!