Jak uszyć maseczkę ochronną? Poradnik WIDEO

2020-06-27 10:30

W związku z epidemią rośnie zapotrzebowanie na środki ochronne, takie jak maseczki. Te jednak są trudno dostępne, ale na szczęście można je zrobić samodzielnie. A jeśli dysponujemy odpowiednią ilością czasu, warto uszyć więcej – przydadzą się potrzebującym, w tym personelowi medycznemu.

Jak uszyć maseczkę ochronną? Poradnik WIDEO
Autor: GettyImages Sprawdź, jak samodzielnie uszyć maseczkę ochronną

Maseczki ochronne są dziś niezwykle pożądanym produktem, a przez to niełatwo kupić gotowe. Dlatego warto je wykonać samodzielnie – najlepiej także dla innych. Do akcji szycia maseczek ochronnych dołączyła m.in. Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru. Co więcej, opublikowała film instruktażowy stworzony przez Małgorzatę Brancewicz (Olor), wykładowczynię Krakowskich Szkół Artystycznych.

Jak możemy wspomóc tę inicjatywę? Uszyte maseczki można dostarczać w dni powszednie w godz. 9:30-16:30 do budynku Krakowskich Szkół Artystycznych przy ul. Zamoyskiego 52 w Krakowie. Osoby będące pod szkołą proszone są o telefon do sekretariatu (12 266 21 11) oraz o zostawienie maseczek na klamce drzwi wejściowych.

Maseczka ochronna krok po kroku – WIDEO

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE