Jajka wielkanocne malowane palcami: zrób to sam. Dobry pomysł na rodzinną zabawę

2016-03-22 17:21 Magdalena Pstrucha (www.domowemetamorfozy.pl)

Farba, fartuch, rączek para, malujemy jaja wielkanocne zaraz! W ZRÓB TO SAM świetny pomysł na wielkanocną zabawę w rodzinnym gronie.

Dobry pomysł na rodzinną zabawę: wesołe jajka malowane palcami
Autor: Magdalena Pstrucha (www.domowemetamorfozy.pl)

Jak zrobić wesołe jajka? Przygotuj materiały:


Do samodzielnego zrobienia wielkanocnych jajek przygotuj:

  •  jajka ugotowane na twardo lub wydmuszki w dowolnej ilości,
  • farby akrylowe w różnych kolorach,
  • pędzelki z miękkim włosiem,
  • flamaster czarny wodoodporny,
  • kolorowe piórka do dekoracji.


Zrób to sam: krok po kroku


Krok pierwszy:

Jeśli nie udało Ci się kupić jaj z białymi skorupkami i dysponujesz tylko zwykłymi beżowymi – najpierw pomaluj ich powierzchnię białą farbą akrylową i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Aby uzyskać jednolitą, białą powierzchnię pomaluj jajka 2 lub 3 krotnie.

Krok drugi:

Czas na zabawę! Maczajcie końce palców w farbach i zostawiajcie na powierzchni jajek kolorowe ślady. Duży czarny odcisk może być czarną owcą lub baranem, dwa żółte ślady mogą się stać słodkim kurczaczkiem, a trzy niebieskie wesołym królikiem. Od Was tylko zależy co zamieszka na skorupce.

Krok trzeci:

Za pomocą czarnego mazaka dorysujcie odciskom szczegóły. Możesz to również zrobić za pomocą czarnej farby i cienkiego pędzelka.

Krok czwarty:

Wykorzystaj gotowe jajka do zrobienia wesołej dekoracji wielkanocnej np. ułóż je w gniazdkach z kolorowych piórek, albo zrób im pióropusze.

Pomysł: jeśli malowaliście wydmuszki można je powiesić na niteczkach i ozdobić nimi okno. Takie malowanie jajek wielkanocnych sprawi maluchom dużo radości.