Drewniane lampiony na balkon DIY – zrób to sam krok po kroku

2022-04-19 8:52
Drewniane lampiony na balkon DIY
Autor: mat. prasowe TESA Lampiony wykonane z drewnianych listewek narożnych i patyczków do lodów

Kiedy na zewnątrz robi się cieplej, coraz więcej czasu chcemy spędzać na świeżym powietrzu. Idealny do tego jest balkon bądź taras. Warto zadbać o odpowiedni ich wystrój – zwłaszcza wieczorami przyda się nastrojowe oświetlenie. Najlepiej zrobić je samodzielnie! Prezentujemy poradnik, jak wykonać drewniane lampiony DIY krok po kroku. Wykorzystujemy m.in. patyczki do lodów.

Drewniane dekoracje, czyli naturalność w sile

Lampiony i latarenki pięknie dekorują, nawet jeśli jest jasno i nie płoną w nich świece. Oferta rynkowa tych produktów jest bardzo szeroka, ale lepiej (i często o wiele taniej) wykonać je samodzielnie. W tym celu możemy wykorzystać drewno. To materiał solidny, naturalny, a odpowiednio zaimpregnowany sprawdzi się też na zewnątrz – na balkonie, tarasie, w ogrodzie.

Drewniane lampiony, które pokazujemy w tym instruktażu, powstają z listewek oraz… patyczków do lodów! W ten sposób możemy niestandardowo wykorzystać drobiazgi, które w innym wypadku mogłyby trafić do odpadów.

Drewniane lampiony DIY – co będzie potrzebne?

Do wykonania drewnianych lampionów na balkon, taras albo do ogrodu potrzebne będą (na jeden lampion):

  • przycięte listwy narożne: 4 x 22x22x230 mm (na duży lampion) lub 4 x 12x12x150 mm (na mniejszy lampion);
  • 15-cm patyczki do lodów (64 x 15 cm na większy lampion);
  • (40 x 11,5 cm na mniejszy lampion);
  • szklane lampiony (do umieszczenia w środku);
  • miarka;
  • piła;
  • ołówek;
  • klej w płynie.

Drewniane lampiony z patyczków do lodu – DIY krok po kroku

A jak wykonać drewniane lampiony DIY? O tym dowiesz się z galerii poniżej, gdzie przedstawione są wszystkie potrzebne kroki:

Więcej pomysłów na DIY:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Czerwiec rozpoczyna się Dniem Dziecka, więc w numerze spełniamy marzenia małego domownika - urządzamy pokój, pokazujemy ładne meble i zabawki.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie czerwiec okładka na SG