Drewniana skrzynia na kółkach DIY. Zdjęcia, krok po kroku

2024-04-12 7:02

Co można zrobić ze starej drewnianej skrzyni? Na przykład skrzynię na kółkach, która idealnie sprawdzi się jako mobilny mebel do przechowywania w mieszkaniu lub skrzynka na kwiaty na balkon. Podpowiadamy, jak zrobić drewnianą skrzynię na kółkach, krok po kroku.

Spis treści

 1. Drewniane skrzynie na kółkach DIY
 2. Jak zrobić drewnianą skrzynię na kółkach, krok po kroku
 3. Krok 1
 4. Krok 2
 5. Krok 3
 6. Krok 4
 7. Krok 5
 8. Krok 6
 9. Krok 7
 10. Drewniana skrzynka na kółkach, krok po kroku. Zdjęcia
 11. Kanapa z palet - jak zrobić? Wyjaśniamy krok po kroku!

Drewniane skrzynie na kółkach DIY

Tym razem pokazujemy, jak zrobić drewnianą skrzynię na kółkach. Takie mobilne meble są bardzo modne i praktyczne. Skrzynie wykonane z drewna sprawdzą się i na balkonie, i w mieszkaniu. Kółka nadają im mobilność, a stylowe przetarcia – charakter. Takie drewniane skrzynie będą ozdobą balkonu, można w nich trzymać kwiaty lub krzewy. Świetnie będą też wyglądać w domu, drewniana malowana skrzynia zastąpi typowy kwietnik czy doniczkę, może też służyć jako pojemnik na zabawki, czy gazety.

Jak zrobić drewnianą skrzynię na kółkach, krok po kroku

Do zrobienia drewnianej skrzyni potrzebne będą następujące materiały:

 • pojemnik/skrzynka w dowolnym wymiarze (nasz ma 30x60x30 cm)
 • kawałki desek i listew drewnianych
 • wkrętarka i wkręty
 • grunt (opcjonalnie) i dwa kolory farby do drewna
 • wałki, pędzle i kuwety malarskie
 • papier ścierny grubo- i drobnoziarnisty
 • 4 kółka (market budowlany)
 • grunt do drewna
 • farby do drewna

Krok 1

Przygotowujemy pojemnik i „okładzinę” na skrzynię. Nasz pojemnik powstał z płyty wiórowej, ale można wykorzystać gotową skrzynkę dowolnych rozmiarów. Do zrobienia okładziny używamy kawałków desek i listew pozostałych z innych prac. Mają różne faktury i wymiary, więc je dopasowujemy. Zbyt długie deski przycinamy, krótsze sztukujemy. Należy pamiętać, że po umieszczeniu desek na krótszych bokach skrzynki dłuższy bok wydłuży się o kilka centymetrów (dwukrotna grubość deski).

Krok 2

Mocujemy deski. Dopasowane deski mocujemy do pojemnika wkrętami odpowiedniej długości. Na końcach każdej deski warto nawiercić wcześniej otwory. To ułatwi przykręcenie wkrętów.

Krok 3

Malowanie skrzyni. Na surowe lub zagruntowane deski nakładamy pierwszy kolor farby – pędzel dotrze do wszystkich szczelin. Malujemy też wnętrze skrzynki.

Krok 4

Nakładamy drugi kolor.

Krok 5

Po wyschnięciu malujemy skrzynkę drugim kolorem – cienką warstwę farby nakładamy wałkiem. Nie musimy malować dokładnie szczelin, bo tę warstwę będziemy na koniec przecierać. Pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.

Krok 6

Przecieranie. Gruboziarnistym papierem ściernym silnie szlifujemy obrzeża desek, słoje itp. Następnie wygładzamy przecierkę drobnoziarnistym papierem. Przecieranie odkryje spod farby drewno, a także pierwszą warstwę farby w innym kolorze.

Krok 7

Mocujemy kółka - przywiercamy je do narożników spodu skrzynki. Kółka umożliwią przestawianie nawet bardzo ciężkiej skrzynki. Drewniana skrzynia na kółkach jest gotowa!

Drewniana skrzynka na kółkach, krok po kroku. Zdjęcia

Kanapa z palet - jak zrobić? Wyjaśniamy krok po kroku!

DIY: Ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i sprawdzony sposób na relaks