DIY: stemplowana poszewka na poduszkę. Dekorujemy tkaninę

2013-11-20 10:55
DIY dekoracja poduszki
Autor: materiały prasowe

W ramach DIY poszewkę na poduszkę można udekorować na wiele sposobów. Najprostszym jest jednak stemplowanie, które możemy wykonać razem z dziećmi w ramach rodzinnej zabawy.

Autorka bloga Interiors Design oraz organizatorka zjadu blogerek, zdobyła za projekt stemplowanych poduszek wyróżnienie w konkursie na blogowe DIY podczas tegorocznego Łódź Design Festival, którego patronem było Urzadzamy.pl. Jury doceniło prostotę pomysłu oraz przywołanie miłych wspomnień z dzieciństwa.

DIY: stemplowanie poszewki na poduszkę

Jest wiele pomysłów na własnoręcznie wykonanie dekoracji na poduszkach w ramach DIY. Można je w ciekawy sposób barwić‡ barwnikami do tkanin, można na nich rysować specjalnymi flamastrami, które nie spierają się. 

Można także wrócić do czasów dzieciństwa i pobawic się stemplami z ziemniaków. Ziemniak przecinamy na pół i zostawiamy na nim wystajacą część jako kształt naszego stempla (gwiazdki, serduszka, kółka). Do stemplowania należy zakupić specjalną farbę do tkanin, wylać ją na gąbkę i maczać w niej ziemniakowe stemple. 

Można zastosować więcej kolorów lub ograniczyć się do jednego, ale w kilku odcieniach. Do zabawy można zaprosić także dzieci. 

dekoracja poduszki DIY
Autor: materiały prasowe fot. Robert Łabuz

 

 

 

 

 

 

 

Więcej świetnych pomysłów i inspiracji na blogu:

interiorsdesignblog.com